Kardinalne greške Daltona za bitnu pobedu Kardinalsa

NFL 21. okt 20228:391 komentar
Greg Dorč
Norm Hall/Getty Images

Jedna NFL utakmica igrala se u noći između četvrtka i petka po srednjoevropskom vremenu – Arizona Kardinalsi su na domaćem „Stejt farm stadionu“ produbili krizu Nju Orleans Sejntsa pobedivši ih rezultatom 42:23. Tako je započeta sedma nedelja regularne sezone u najpopularnijem američkom sportskom takmičenju.

NFL možete pratiti u direktnim prenosima ekskluzivno na kanalima Sport kluba, SBB mreži i EON platformi.

Tim iz Glendejla stigao je do treće pobede u sezoni i prekinuo niz od dva poraza – sada imaju skor 3-4. Sa druge strane, „Sveci“ se muče i slavili su samo dvaput od starta sezone – protiv Falkonsa i Sihoksa.

NFL:

Zanimljiv podatak je da se tek 26. put u istoriji profesionalnog sporta u SAD dogodilo da se u jednom danu igraju mečevi u četiri najveća tamošnja sportska takmičenja – NFL, NBA, MLB i NHL.

Ključni period odigrao se u poslednja dva minuta prvog poluvremena – tada je rezultat bio izjednačen 14:14. Sejntsi su čak i poveli nakon pasa za tačdaun, koji je uhvatio Šahid.

Međuti, kvoterbek Sejntsa Endi Dalton tada je bacio „pik siks“ (presečen pas koji na suprotnoj strani bude kažnjen tačndaunom) – u end zonu je uleteo Marko Vilson. Do kraja poluvremena viđen je još jedan sličan ishod – još jedan „pik siks“, a ovog puta tačdaun je ostvario Ajzea Simons. Druga četvrtina završena je rezultatom 25:7 za domaće.

Najčudnije od svega, Dalton je do grešaka bio sjajan, a poluvreme je završio sa 9/15 za 177 jardi, dva tačdauna, ali tri presečene lopte.

Na krilima serije iz prvog poluvremena Kardinalsi su lako priveli meč kraju u drugoj polovini.

U narednoj rundi Kardinalsi će gostovati Vajkingsima u Minesoti, a Sejntsi će dočekati Las Vegas Rejderse.