Spektakl za finale AFC pripao Čifsima!

NFL 24. jan. 20224:05 > 25. jan. 2022 12:2716 komentara
Trevis Kelsi
Dilip Vishwanat/Getty Images

Kanzas Siti Čifsi četvrtu godinu zaredom igraće u finalu Američke fudbalske konferencije NFL pošto su slavili protiv Bafalo Bilsa rezultatom 42:36 posle produžetka, posle spektakularne utakmice na „Erouhed“ stadionu.

Povezano

Čifsi su do trijumfa došli zahvaljujući tačdaunu Trevisa Kelsija kojeg je u end zoni sjajno pronašao Patrik Mahoms, a prethodno su imali sreće prilikom bacanja novčića.

Aktuelni osvajači AFC su, inače, jedini tim koji je u divizijskoj rundi odbranio prednost domaćeg terena, a u borbi za Superboul sastaće se sa Sinsinati Bengalsima. Taj meč na programu je u nedelju od 21 čas u Kanzas Sitiju, dok se u finalu Nacionalne fudbalske konferencije tri i po sata kasnije sastaju Los Anđeles Remsi i San Francisko 49ersi. Obe utakmice moći ćete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Poslednju utakmicu divizijske runde obeležile su odlične partije dvojice kvoterbekova, koji su odigrali skoro bez greške. Mahoms je predvodio pobednički tim sa 33 uspešnih pasova iz 44 pokušaja za 378 jardi i tri tačdauna, uz jedan istrčani. Tačdaunove hvatanjem postigli su već pomenuti Kelsi, Tajrik Hil i Bajron Pringl, a pored Mahomsa jedan je istrčao Mekol Hardmen. Hil i Kelsi su odigrali bitnu ulogu u trčanju sa 150 i 96 jardi.

Na drugoj strani, Bilse su nadomak trijumfa doveli Džoš Alen i Gebrijel Dejvis. Alen je imao 27 uspešnih dodavanja iz 37 pokušaja za 329 jardi i četiri tačdauna koje je sve uhvatio Dejvis, što je rekord za jednog igrača na poziciji hvatača u plej-ofu, a uz to je i prešao 201 jard. Jedini preostali tačdaun za Bilse postigao je Devin Singlteri trčanjem.

Na samom početku utakmice oba tima su bila izjednačena, a slično je bilo tokom celog prvog poluvremena, ali su Čifsi zbog promašenog fild gola Harisona Batkera propustili šansu da vode pola sata igre. Na poluvremenu je bilo 14:14, pošto su oba tima imala po dva tačdauna.

Domaći tim je znatno bolje ušao u nastavku utakmice, dok Bilsi nikako nisu uspevali da stignu ni do pokušaja za fild gol. Čifsi su zahvaljujući fild golu i tačdaunu Hardmena, uz promašaj za ekstra poen Batkera, uspeli da se odvoje na 23:14, ali su se tada gosti probudili jer im je jedna akcija bila dovoljna za tačdaun. Alen je pasom od 75 jardi, inače najdužim u karijeri, pronašao Dejvisa, a njih dvojica su tako goste vratili u igru.

Naredni napadi oba tima nisu bili uspešni, a iako je Hil posle panta doveo domaći tim na 15 jardi od end zone Čifsi su morali da se zadovolje fild golom za vođstvo 26:21. Bilsima je mnogo vremena bilo potrebno da bi uspostavili ritam, ali su u dva navrata išli na četvrti pokušaj, od kojih je drugi bio pošto je Alen bio sekovan, ali je sa 13 jardi sjajno uposlio Dejvisa u end zoni. Gosti su potom uspešno odradili i konverziju za dva, pošto je odbrana Čifsa zakazala i pustila Alena da se približi i pronađe Stefona Digsa.

Do kraja utakmice tada je ostalo minut i 54 sekunde, a Čifsi su bez većih problema došli do novog tačdauna preko Hila, koji je istrčao oko 40 jardi pošto ga je Mahoms uposlio. Bilsi su imali minut i dve sekunde, uz tri tajm-auta za napad, što im je bilo više nego dovoljno jer je veza između Alena i Dejvisa savršeno funkcionisala za vođstvo 36:33. Čifsima je tada ostalo taman dovoljno vremena da pokušaju da izvuku produžetak, Kelsi ih je doveo do fild gol zone, a Batker se iskupio za prethodne promašaje pogotkom sa 49 jardi. U produžetku su domaćini imali sreće prilikom bacanja novčića, a Kelsi je kao mnogo puta do sada odradio svoj posao i nije ni dozvolio Bilsima da se ponadaju da izađu ponovo na teren.