Šta se to dešava u Sijetlu? Dronovi prekinuli dva meča

NFL 26. sep 202211:57 1 komentar
Getty Image/ Maxx Wolfson / Staff

Utakmica američkog fudbala između Sijetl Sihoksa i Atlanta Falkonsa prekinuta je u nedelju kada je primećen dron iznad Lumen Filda.

Bio je to drugi put da je dron prekinuo neku utakmicu u Sijetlu ovog vikenda. Slično se desilo i u subotu uveče kada je zbog drona prekinut meč između Univerziteta Vašington i Stanford na stadionu Haski.

Utakmica u nedelju je prekinuta u poslednjoj četvrtini kada je sudija šest minuta pre kraja naredio svim igračima i trenerima da se zbog drona povuku sa terena.

U tom trenutku mogli ste videti sve prisutne na stadionu kako u neverici gledaju u nebo, ali taj kadar nije pušten u TV prenos, prenose američki mediji. Igra je nastavljena desetak minuta potom, a na kraju je Atlanta slavila rezultatom 27:23.

Reporter „Foksa“ koji je izveštavao sa lica mesta, Petro Papadakis, rekao je da je scena delovala nerealno.

„Imao sam osećaj kao gledam u neki NLO, a znam da nisam“, rekao je Papadakis.

Za ostaje misterija ko je puštao dronove iznad stadiona u toku utakmica i šta je želeo da postigne time.