Pekersi bolji od Remsa, Baltimor lider u AFC

Patrick McDermott/Getty Images

Aron Rodžers i hvatači Devonte Adams i Rendal Kob najzaslužniji su za trijumf Grin Bej Pekersa protiv Los Anđeles Remsa 36:28 u derbiju Nacionalne fudbalske konferencije.

Tim iz Viksonsina je od početka utakmice vodio, a Remsi su konstantno kaskali i pokušavali da uhvate priključak. Na poluvremenu je skor bio 20:17 za ekipu iz Viskonsina.

povezane vesti

Meč su prelomili u trećoj deonici. Prvo je Rodžers dodavanjem za tačdaun pronašao Ej-Džej Dilona, pa je Krozbi pogodio fild gol, a sve je začinio Rasul Daglas koji je presekao pas Metju Staforda i ušetao se u end zonu rivala. Otišli su Pekersi na 36:17 i više nije bilo povratka za Remse.

Do kraja je tim iz Grada Anđela uspeo da priđe na prihvatljivih minus osam. Najbolji u domaćoj ekipi bili su Rodžers sa 307 osvojenih jardi kroz vazduh i dva tačdauna. Omiljenje mete bili su Adams i Kobs. Prvi je uhvatio osam lopti za 104 jarde, a drugi četiri za 95 plus tačdaun.

Na drugoj strani Staford je imao učinak od 302 osvojene jarde, tri tačdauna i intersepšn, a omiljena meta bio mu je naravno Kuper Kop koji je stigao do 96 jardi kroz vazduh. Prvi tačdaun u dresu Remsa upisao je i Odel Bekam.

Grin Bej ima skor 9:3, dok su posle trećeg vezanog poraza Remsi sada na 7:4.

U čvrstoj utakmici Baltimor je uspeo da slomi otpor Klivlenda 16:10. U prvih 30 minuta viđena su samo tri fild gola. Dva za Baltimor i jedan za Klivlend.

Najviše drame bilo je u trećih 15 minuta. Prvo je Lamar Džekson pronašao Endrjuza za tačdaun i vođstvo Rejvensa od 13:3, ali je Bejker Mejfild pasom u end zonu ka Davidu Njoku za 13:10 vratio neizvesnost u meč. Trijumf domaćinima osigurao je Džastin Taker pogotkom iz polja sa 49 jardi za konačnih 16:10.

Baltimor je najbolji tim AFC sa skorom 8:3, dok je Klivlend sada na skoru 6:6 i dalje sa šansama da se domogne plej ofa.

San Francisko Fortinajnersi su uspeli da savladaju tim Minesore 34:26 za šesti trijumf u sezoni, dok su ove godine neočekivano dobri Denver Bronkosi bili bolji od Los Anđeles Čardžersa 28:13.