Pro Boul: Nova pobeda AFC, Herbert MVP

Džastin Herbert
Christian Petersen/Getty Images

Ekipa Američke fudbalske konferencije u Pro Boul utakmici u Las Vegasu savladala je kolege iz Nacionalne fudbalske konferencije rezultatom 41:35.

Selekcija AFC zadržala je maksimalan učinak u formatu takmičenja koji je aktuelan od 2016. godine. Zbog pandemije koronavirusa meč svih zvezda nije održan 2020.

Ekipa AFC na poluvremenu je vodila 28:21, a meč je definitivno prelomljen u trećoj deonici koja je završena rezultatom 13:0. Bilo je jasno da je pobednik odlučen, a tim NFC je u poslednjoj četvrtini popravio utisak (14:0) i ublažio poraz.

Za ofanzivnog MVP Pro Boula proglašen je kvoterbek Los Anđeles Čardžersa Džastin Herbert, koji je imao sedam kompletiranih dodavanja iz 11 pokušaja za 98 jardi, dva tačdauna i intersepšn, dok je defanzivni MVP igrač Las Vegas Rajdersa Maks Krosbi.

Superboul LVI na programu je 14. februara u 00:30 po srednjoevropskom vremenu, a za titulu će se boriti Los Anđeles Remsi i Sinsinati Bengalsi.

Prenos sa SoFi stadiona iz Los Anđelesa moći ćete da gledate na Sport Klubu 1.