Trijumf Čifsa, Kaubojsi dominantni u Filadelfiji

Ostali sportovi 9. jan 20229:06 0 komentara
USA Today Sports, Reuters

U noći između subote i nedelje pobede su u NFL upisali Kanzas siti Čifsi i Dalas Kaubojsi.

Kanzas siti Čifsi su slavili na gostovanju Denver Bronkosima 28:24 nahvaljujući odličnoj poslednjoj četvrtini.

Vodili su Bronkosi 21:17 nakon tri četvrtine, ali su Čifsi uspeli da fild golom Butkera, tačdaunom Boltona i polaganjem Mahomsa za dva poena do osmog minuta poslednjeg dela dođu do 28:21.

Poraz domaćih ublažio je fild golom Mekmanus.

Kod Čifsa Patrik Mahoms je prebacio 270 jardi uz dva pasa za tačdaun, dok je kod Bronkosa Dru Lok bacio 162 jarda, a Kortland Saton 16.

Dalas Kaubojsi su pobedu takođe upisali kao gosti i to protiv Filadelfija Iglsa rezultatom 51:26.

Dominirali su Kaubojsi tokom celog meča iako su Iglsi susret započeli tačdaunom Džeksona i uz ekstra poen Eliota poveli 7:0.

Dak Preskot bacio je 295 jardi za Kaubojse uz pet dodavanja za tačdaun, sa druge strane je Gardner Minšou bacio 186 jardi i dva pasa za začdaun uz jedan intersepšn.