Bejzbolaši Srbije zaustavljeni na korak do EP, Kukoleča MVP

Ekipni sportovi 6. jul 202113:07 0 komentara
Print screen

Reprezentacija Srbije u bejzbolu nije uspela da se plasira na Evropsko prvenstvo pošto je na kvalifikacionom turniru u Beogradu zauzela drugo mesto.

Srpski bejzbolaši su tokom većeg dela turnira odlično odigrali, ali u finalnom meču, posle dramatičnih tri sata igre, poraženi su od selekcije Ukrajine 9:5.

Plasman na kontinentalni šampionat, koji će u septembru biti održan u Italiji, obezbedio je samo pobednik turnira.

Srbija je prvog dana takmičenja ubedljivo savladala reprezentaciju Bugarske 7:0, a potom je upisala još ubedljiviji trijumf protiv Estonije – 15:0.

Trećeg dana grupne faze selekcija Srbije je u meču koji nije imao rezultatski značaj izgubila od Ukrajine rezultatom 6:1, jer se znalo da će se ta dva tima sastati i u odlučujućem duelu.

U odličnom finalnom meču odigranom na terenu na Adi Ciganliji, pred velikim brojem navijača, Srbija nije uspela da obezbedi toliko željeni plasman na Evropsko prvenstvo. Ukrajina je brzo povela sa 6:2, Srbija je u dva navrata približila na 6:4 i 8:5, ali nije mogla do preokreta.

MVP i najbolji udarač turnira je bio srpski reprezentativac Predrag Kukoleča, a za najbolje bacača proglašen je Kristijan Bokić.

Konačan poredak: Ukrajina, Srbija, Bugarska, Estonija