MLB: Astrosi sigurni, poraz Red Soksa posle 10 mečeva

Bob Levey/Getty Images

Šampioni MLB Hjuston Astrosi savladali su Detroit Tajgerse kod kuće rezultatom 3:0 i tako prekinuli mini seriju od dva poraza.

Sa druge strane, Tajgersi su nastavili sa lošim partijama i upisali peti uzastopni poraz, a osmi u poslednjih 10 mečeva.

Meč u Minut mejd parku u Hjustonu pred oko 39.000 gledalaca bio je uzbudljiv samo na startu, kad su domaći poveli sa 2:0, da bi već u trećem iningu postavili konačan rezultat.

Astrosi su drugi u Američkoj ligi sa 63-34, dok je Detroit 12. sa 40-56.

U derbiju Los Anđelesa, Dodžersi su savladali Ejndželse posle preokreta sa 3:2 i došli do trećeg trijumfa u nizu.

Domaći su na Dodžer stadionu stekli minimalnu prednost u prvom iningu, da bi Ejndželsi do preokreta došli poenima u trećem i petom. Ipak, tu nije bio kraj pošto je vicešampion MLB sedmi ining rešio sa 2:0 i došao do pobede.

Dodžersi su ostali ekipa u Nacionalnoj ligi, uprkos porazu vodećih Boston Red Soksa od Toronto Blu DŽejsa (13:7), sa 52-42, a Ejndželsi zauzimaju osmo mesto u Američkoj ligi sa 48-47.

Red Soksi su doživeli prvi poraz posle 10 trijumfa. Blu Džejsi su slavili u drugoj utakmici mini serije u Masačusetsu zahvaljujući odličnom trećem iningu koji su dobili sa 5:0.

Klivlend Indijansi su kod kuće srušili Njujork Jenkize 6:5, pre svega zahvaljujući boljoj igri u prva dva ininga kad su stekli prednost od 4:0.

U nastavku su gosti zaigrali bolje, prišli na 6:4 uoči poslednje deonice, ali su u njoj uspeli samo da dodatno ublaže poraz.

Indijansi su sada treći u Američkoj ligi sa 51-42. Jenkizi su mesto ispod sa 61-32

Ostali mečevi: Baltimor Oriolsi – Teksas Rendžersi 4:5, Pitsburg Pajratsi – Milvoki Bruersi 7:3, Majami Merlins – Filadelfija Filis 0:2, Njujork Mets – Vašington Nešnals 4:2, Atlanta Brejvs – Arizona Dajmondbeks 1:2, Čikago Vajt Soks – Kanzas Siti Rojals 9:6, Minesota Tvins – Tampa Bej Rejs 11:8, Sent Luis Kardinals – Sinsinati Reds 1:9, Kolorado Rokis – Sjetl Mariners 10:7, San Francisko Džajants – Ouklend Atletiks 7:1, San Dijego Padres – Čikago Kabs 4:5.