Filip Radović obezbedio medalju, Luka Bakić je blizu

POKCG

Crnogorski stonoteniseri Filip Radović i Luka Bakić sa maksimalnim učinkom i bez izgubljenog seta završili su takmičenje u grupi na Otvorenom prvenstvu Francuske u gradiću Voizon, u blizini Pariza. Radović je u polufinalu, obezbedio je medalju, dok će Bakić morati da igra u četvrtfinalu.

Filip Radović je u grupi 2, sa tri pobede, zauzeo prvo mesto i kao drugi nosilac izborio direktan plasman u polufinale i obezbedio bronzanu medalju.

Radović je u prvom kolu pobedio Čileanca Fariasa Manuela Felipea Ečavagurena sa 3:0 (11:4, 13:11 i 11:5), dok je u drugom bio uspešniji od Italijana Lorenca Kordue sa 3:0 (11:9, 11:5 i 11:8).  U trećem kolu slavio je protiv Matea Skutea iz Luksemburga sa 3:0 (11:3, 11:7 i 11:7).

POKCG

Sa maksimalanim učinkom, kao prvoplasirani u grupi tri, završio je i Luka Bakić, nakon što je slavio protiv Tajlanđanina Patrika Kankgama sa 3:0 (11:3, 11:7 i 11:5), Španca Manuela Ruiz Rejesa sa 3:0 (11:9, 11:4 i 12:10) i Luksemburžanina Filipa Heina sa 3:0 (11:4, 11:1 i 11:2).

Bakić će kao četvrti nosilac morati do medalje kroz četvrtfinale gde ga očekuje duel sa Italijanom Lorencom Korduom.

POKCG

Turnir u Francuskoj je koeficijenta 40 i prvi je turnir u 2022. godini na kojem nastupaju crnogorski stoniteniseri. Stonotenisku reprezentaciju Crne Gore u Francuskoj predvodi trener Nikolae Lupulesku.