12 golova u okršaju glavnih gradova, težak poraz šampiona

Hokej 26. okt 20218:52 0 komentara
Justin Tang/The Canadian Press via AP

U duelu Vašingtona i Otave viđeno je čak 12 pogodaka, a slavio je na kraju tim iz glavnog grada Sjedinjenih Država. U noći između ponedeljka i utorka izgubio je i NHL šampion Tampa Bej i to od Bafala 5:1.

Duel između Senatorsa i Kepitolsa su obeležili Drejk Beterson, Ti Džej Oši i Aleks Ovečkin. Beterson je prvi doneo prednost Otavi već posle dva i po minuta igre da bi Vašington uzvratio silovito. Ti Džej Oši je dao dva gola, a Jensen i Karlson po jedan za vođstvo američke ekipe 4:1 na pauzi. Ipak do polovine druge trećine bilo je 4:4. Noris Tirni i Beterson su dali golove za Otavu.

Tu nije bio kraj golovima u drugom periodu jer su Ovečkin i Oši ponovo vratili prednost Vašingtonu 6:4. Beterson je još jednom bio strelac u trećem periodu za 6:5 i nadu Senatora, ali je sve to ugasio Aleks Ovečkin. Rus je dao gol na devet minuta pre kraja za 7:5 i više golova nije bilo.

Ovečkin je bio igrač utakmice sa dva važna gola, dok su Beterson i Oši imali po het trik na ovom meču.

Tampa Bej Lajntninzi se nisu dobro proveli u Bafalu. Izgubili su 5:1 iako je posle prve deonice bilo 1:1. U drugoj je Drejk Kađula probio protivnike, da bi Hinostroza, Hag i Olofson overili trijumf Sejbersa koji su drugi u diviziji Atlantik.

Prva je tamo i dalje Florida koja je slavila protiv Arizone 5:3, a sjajan je bio veteran Džo Torton. Čovek koji hokej igra sa 42 godine je dao prvi gol za Floridu i kasnije je izabran za igrača utakmice. Uz njega su golove davali Vatrano, Ekblad i Iberdo, a posle njihovih pogodaka je bilo nedostižnih 4:1 za Panterse. O’Brajan i Kesel su smanjili na 4:3, a Entoni Dukler je postavio konačan rezultat u poslednjem minutu.

Kalgari je bio ubedljiv na gostovanju Rendžersima 5:1, a Milan Lučić nije zabeležio još uvek prvi gol u sezoni. Hokejaš srpskog porekla je bio 12 minuta na ledu. Ubedljiva je bila i Karolina protiv Toronta 4:1 uz peti gol Andreja Svečnikova u ovoj sezoni. Kolumbus je dobio Dalas Starse 4:1, a u tom meču su po gol i asistenciju imali Hofman i Bjorkstrand. Golman Merzlinkins je imao 97% odbranjenih šutvea, tačnije 31 put je zaustavio šuteve Starsa.

Sent Luis je jedini u ponedeljak sačuvao svoju mrežu i to pred sjajno raspoloženim Anžeom Kopitarom. Slovenac koji je dao ove sezone šest golova nije mogao da savlada rukija na mreži Blusa Vilija Husoa koji je na svom debiju imao šataut. Svi golovi su inače došli u trećoj trećini, dva je dao Vladimir Tarasenko, a jedan David Peron.