Aleks primio tri gola od Montreala, izgubio i Lučić

Hokej 3. nov 20218:57 > 9:25 0 komentara
Ryan Remiorz/The Canadian Press via AP

U noći između ponedeljka i utorka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi Detroit Red Vingsi su izgubili 3:0 od Montreala. Poput Aleksa Nedeljkovića ni drugi igrač srpskog porekla Milan Lučić nije imao sreće jer je njegov Kalgari izgubio od Nešvila 3:2.

Flejmsi koji uopšte ne stoje loše na tabeli Pacifika izgubili su od Predatora kod kuće posle produžetka. Posle prve trećine bilo je 2:1 za Neštvil i to posle golova Luka Kunina i Filipa Forsberga. Između njihovih golova, strelac za Kalgari je bio Metju Tkačuk. U trećoj trećini je Oliver Kilington izjednačio na 2:2, a u produžetku je jedini strelac bio Met Dušen. Veteran Milan Lučić je bio 15 minuta na ledu, a nije imao ni gol ni asistenciju.

Ni Aleks Nedeljković se nije radovao u ponedeljak. Njegov Detroit je izgubio 3:0 od vicešampiona Montreala. U duelu divizijskih rivala i pravom NHL klasiku istakao se Nik Suzuki sa golom i dve asistencije, dok je Džejk Alen zaustavio 22 šuta Red Vingsa. Uz Suzukija Džoš Anderson je bio strelac za Kanejdijanse, dok je Brendan Galager dao gol u poslednjoj trećini kada je mreža bila prazna. Aleks Nedeljković je imao 38 odbrana od 40 šuteva Montreala.

Ekipe iz Kalifornije San Hoze i Anahajm su slavile pobede na domaćem ledu. Šarksi su dobili Bafalo Sejberse 5:3 uz sjajnu igru Rajan Merklija, MArija Ferara i Tomasa Hertla. HErtl je imao dva gola i asistenciju. San Hoze je vodio 3:2 na početku poslednje trećine da bi Feraro i Hertl povećali na 5:2 do polovine poslednje deonice. Iza toga Bafalo nije mogao da se vrati. Daksi su dobili Nju Džerzi Devilse 4:0 golovima Geclafa, Terija i Lundestroma.

Filadelfija je zabeležeila šataut protiv Arizone 3:0, dok je Toronto bio ubedljiv protiv Vegasa 4:0. Minesota je dobila na produžetak ekipu Otave 5:4 u najuzbudljivijem meču večeri. Prvo je Vajld vodio 3:1, a Baterson, Noris i Tirni su blickrigom u prvih osam minuta drugog perioda preokretnuli na 4:3. Markus Folingo je izjednačio, a Kiril Kaprizov u produžetku doneo trijumf Minesoti. Mladom Rusu je to prvi gol u sezoni.

I Vinipeg je dobio ekipu Dalasa 4:3, ali na penale. Ključan je bio gol Marka Šifelea koji je prevario Brejdena Holtbija u trećoj seriji. I u duelu Vankuvera i Njujrok Rendžersa nije bilo pobednika posle 60 minuta, pa su u produžetku dobili Kanaksi. Oni su u ovom meču gubli 0:2, da bi preokrenuli golovima Milera i Podkolzina u trećoj trećini. Džej Ti Miler je svojim drugim golom, polovinom produžetka postavio konačnih 3:2.