Amur nakon penala bolji od Dinama iz Rige

Hokej 2. okt. 202118:41
hokej na ledu
Shutterstock, Inc

Četiri meča odigrana su u subotu u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi. Pobede su upisali Amur, Admiral, Traktor i Red Star.

Najneizvesniji duel dana odigrali su Amur i Dinamo iz Rige u Habarovsku, a domaćin je slavio nakon penala rezultatom 3:2.

Prvi gol na ovom meču viđen je tek u četvrtom minutu druge trećine kada je Goršakov doneo prednost Amuru. Nepuna dva minuta kasnije domaćin je imao dva gola u plusu. Strelac je bio Ljubimov. Do kraja ovog perioda Zile je uspeo da smanji na 2:1 i ostavi Dinamo u igri.

Na početku treće trećine, u šestom minutu gol za izjednačenje postigao je Jelisejevs, a to je bio i konačan rezultat pa je meč ušao u produžetak.

Mreže su mirovale i u dodatnom peridou pa je pitanje pobednika rešeno penalima. U šest serija Amur je dao tri, a Dinamo dva gola.