Anderson je heroj Montreala: Kanadijensi vode u polufinalu

Hokej 19. jun. 20219:10
Sam Morris/Getty Images

Montreal Kanadijensi savladali su Vegas Golden Najtse posle produžetka 3:2 i tako poveli u polufinalnoj seriji NHL sa 2-1.

Heroj ekipe iz Montreala bio je Džoš Anderson, koji je postigao odlučujući pogodak u 13. minutu produžetka.

Isti igrač je prethodno doneo izjednačenje domaćem timu, dva minuta pred kraj utakmice.

Vegas je pre toga dva puta bio u vođstvu. Nikolas Roj je postigao prvi gol za Golden Najtse početkom druge trećine, ali je samo nekoliko sekundi kasnije Kol Kofild pogodio za 1:1.

Novu prednost gostima doneo je Aleks Pjetranđelo početkom poslednje deonice. Ipak, ni to nije bilo dovoljno, pošto je Anderson postigao pogodak za izjednačenje i produžetak.

Istakao se i golman domaćih Kari Prajs sa 43 odbrane.

Inače, Kanadijensi su meč odigrali bez trenera Dominika Dušarma, koji je zaražen koronavirusom.