Avelanš uzvratio brejkom, vodi 2:1 u seriji

Hokej 22. maj 20229:22 1 komentar
Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

Pobedom na gostovanju Sent Luis Bluzu hokejaši Kolorado Avelanša poveli su 2:1 u seriji drugog kola plej-ofa Stenli kupa. Avelanš je u trećoj utakmici slavio rezultatom 5:2.

Poveo je Bluz preko Parajka nakon nepuna četiri minuta, ali je prva trećina završena rezultatom 1:1. Gol za izjednačenje postigao je nakon 11. minuta igre O’Konor.

Pogocima Kadrija i Lehkonena Avelanš je došao do preokreta, ali da se u treću deonicu ne uđe sa dva gola zaostatka za domaće pobrinuo se O’Rajli na pola minuta do kraja druge deonice.

Avelanš je bio daleko bolji u trećoj trećini i uspeo je da dođe do pobede. Golove za potvrdu trijumfa postigli su Lendeski i Lehkonen koji je poslednjem minutu pak poslao u praznu mrežu.

Četvrta utakmica serije igra se u noći između ponedeljka i utorka, Bluz će ponovo biti domaćin.