Bars protiv Spartaka nastavio seriju pobeda

Hokej 26. sep. 202118:41
Bars Ilja Safonov, Kiril Panjukov, Roman Rukavišnikov
Guliverimage/Maksim Bogodvid /Sputnik

Hokejaši Barsa i Neftehimika ostvarili su pobede u nedeljnim utakmicama Kontinentalne hokejaške lige.

Bars je na svom ledu u Kazanju savladao moskovski Spartak rezultatom 3:1 i zahvaljujući petom uzastopnom trijumfu trenutno je četvrti u Istočnoj konferenciji sa 15 bodova.

Ekipa iz prestonice Rusije ima 12 bodova iz 11 mečeva i trenutno je peta na Zapadu.

Bars je u svakoj od tri trećine postigao po gol (Safanova, Petrov, Galimov), dok je Spartak jedini put pak u mrežu domaćeg golmana poslao u 11 minutu preko Nikišina.

Ekipa Neftehimika je u Nižnjekamsku bila ubedljiva protiv Admirala iz Vladivostoka – 4:0.

Šafigulin je u 6. minutu doneo prednost svom timu, da bi Čivilev u 18. sekundu drugog perioda i Hafizov u 30. minutu rešili pitanje pobednika. Konačan rezultat postabio je Bikmulin u 54. minutu.

Tim iz Nižnjekamska je šesti na Istoku sa 11 bodova, a Admiral je u istoj konferenciji deseti sa šest bodova.