Boston protutnjao Vašingtonom, blistao Met Grizlik

Hokej 11. jan 20229:18 0 komentara
Met Grizlik
AP Photo/Nick Wass

U noći između ponedeljka i utorka odigrana su još tri meča NHL šampionata. Tri utakmice su i otkazane.

Boston je pregazio Vašington u „Kepital Uan-Areni“. Nakon 60 minuta dinamičnog meča, na semaforu je pisalo 7:3 za goste.

U taboru Bruinsa po dva gola postigli su David Pastrnak i Bred Maršan, a po jedan Met Grizlik, Krejg Smit i Erik Haula. Kod poraženih, koji su do 19. minuta vodili sa 2:0 (!), dvostruki strelac bio je Konor Širi, a jednom je pogodio i Ti Džej Oši.

Legendarni Aleksandar Ovečkin, koji svakom utakmicom i svakim golom piše novu istoriju NHL-a, na ovom susretu dodao je jednu asistenciju (618. u karijeri) i propustio jednu veliku gol-priliku.

Junak večeri bio je defanzivac Bostona Met Grizlik, koji je pored gola podelio i četiri asistencije, pa je postao peti bek u istoriji „franšize“, a prvi posle 28 godina, sa 5+ poena na jednoj utakmici.

Kolorado je u Denveru savladao Sijetl Kraken sa 4:3, za skok na četvrto mesto Zapadne konferencije.

Pobedu domaćinu u „Bol-Areni“ doneli su dvostruki strelac Nikol Obe-Kjubel, Devon Tejvz i Nazem Kadri. U poraženom timu, koji je do 38. minuta vodio sa 3:1, golove su postigli Markus Johanson, Džared Makkan i Kolin Blekvel.

Sa 138 golova u prva 32 meča, Kolorado je postavio rekord 21. veka u Nacionalnoj hokejaškoj ligi (NHL), saopštio je Statscentar na svom Tviter nalogu.

U poslednjem meču dana, LA Kingsi su savladali njujorške Rendžerse sa 3:1. Ekipa iz Kalifornije sada zauzima sedmo mesto na Zapadu sa 36 mečeva i 41 bodom. Rendžeri su ostali na četvrtoj poziciji Istočne konferencije.

Golove za pobednički tim postigli su Filip Dano, Blejk Lizot i Andrijan Kempe. Jedini gol za goste, za koje je igrao i povratnik Artemij Panarin, delo je Mike Zibanedžada.