Hokej 1. mar 202210:01 0 komentara
Džejk De Brask
U.S.-LOS ANGELES-NHL-KINGS-BRUINS ZhaoxHanrong via Guliver

Tri meča NHL lige odigrana su u noći između ponedeljka i utorka.

Boston je potvrdio sjajnu formu, pa je kao gost u „Kripto areni“ deklasirao Los Anđeles Kingse sa 7:0! Bila je to i peta uzastopna pobeda popularnih „medveda“, a treća na turneji po Zapadu.

Prvi het-trik u karijeri zabeležio je Džejk de Brask, koji je uz tri gola dodao i jednu asistenciju. Pošto je De Brask „ispraznio šaržere“ za vođstvo od 3:0, u nastavku meča golove za Boston dali su Patrik Beržeron, Tejlor Hol i Finac Erik Haula, koji je dva puta bio precizan u poslednjoj trećini.

Golman Bostona Džeremi Svejmen sa 34 odbrane zabeležio je i treći „šat-aut“ u sezoni, a peti u dvogodišnjoj NHL karijeri.

Bruinsi su sada sedmi na Istoku sa tri boda manje od šestoplasiranih Rendžersa, a Los Anđeles, koji je na ovaj način prekinuo seriju od pet uzastopnih pobeda, drži visoko peto mesto na Zapadu sa 65 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Minesota.

U glavnom gradu Amerike, Vašington je dočekao sjajni Toronto, u meču koji je opravdao epitet derbija.

Golovima ssjajnog rukija Majkla Bantinga, sjajnog Šveđanina Vilijama Nilandera i snažnog defanzivca Džastina Hola, Mejpl Lifsi su vodili 3:1 posle prvih 20 minuta igre, s obzirom da je na drugoj strani pogodio Konor Širi.

U nastavku meča na scenu je stupio Tom Vilson. Prvo je iskoristio igrača više i na dodavanje Ovečkina smanjio vođstvo gostiju na 3:2. U poslednjoj trećini, Vilson je i sa čovekom manje na ledu, u 42. minutu doneo izjednačenje, na oduševljenje više od 18 hiljada gledalaca u „Kepital Van Areni“.

Ipak, bodovi su otišli u Toronto zahvaljujući mladom švedskom defanzivcu Rasmusu Sandinu, koji je sjajno reagovao u 57. minutu posle akcije kapitena Tavareša i iskusnog Hola u situaciji „četiri na četiri“.

Tačku na i, preciznim šutem u praznu mrežu, stavio je drugi Šveđanin u ekipi Toronta, Pjer Engval.

Zanimljivo da je ovo bio treći uzastopni poraz Vašingtona, ali šesti uzastopni na svom ledu, što je i posle meča izazvalo brojne frustracije navijača, ali i samih igrača, koji su u izjavama tražili čak i da se potpuno istopi led i postavi novi!

Na drugoj strani Toronto je upisao treću uzastopnu pobedu, koja mu donosi borbu čak i za prvo mesto na Istoku, s obzirom da trenutno imaju četiri boda manje od vodećeg tima Konferencije, Karolina Harikensa. Vašington je pao na osmo mesto sa 65 bodova.

Džek Hjuz (20), prvi pik na Draftu 2019, postigao je gol za 1:0 i dodao asistenciju u pobedi nad svojim mlađim bratom Kvinom, jer su njegovi Nju Džerzi Devilsi deklasirali Vankuver Kanakse sa 7:2.

Niko Daus je zabeležio 36 odbrana, Šarangovič, Merser, Bokvist, Grejvs, Bret i Hamilton postigli su još po gol, a Niko Hišijer je upisao dve asistencije u trećoj pobedi sa sedam postignutih golova u poslednjih sedam utakmica!

Zanimljivo da Devilsi već 12 mečeva ne znaju za poraz od Vankuvera. Poslednji trijumf Kanaksi su upisali u novembru 2014. godine.