Filadelfija brojala do šest, Sent Luis do sedam

Hokej 19. okt. 20219:34
Bruce Bennett/Getty Images

Nekoliko sjajnih mečeva odigrano je protekle noći u NHL karavanu. Filadelfija je pregazila novajliju u ligi Sijetl 6:1, dok je u vatrometu golova Sent Luis na gostovanju srušio Arizonu 7:4.

Flajersi su sve dileme oko pobednika rešili u pet minuta tokom prve trećine. U razmaku od devetog do 14 minuta precizni su bili Žiru, Konečni i Brasar za ogromnih 3:0. Nije popuštao tim iz Pensilvanije ni u drugoj deonici. Golovima Elisa i Brauna stigli su do 5:0.

povezane vesti

Do kraja druge trećine uspeli su gosti iz Sijetla da smanje preko Sousija, a konačan skor postavio je Farabi na startu treće trećine.

Zahvaljujući blistavoj igri u drugoj deonici, Sent Luis je slomio otpor Arizone. U prvoj trećini viđen je po jedan gol na obe strane. Kojoti su poveli preko Kelera, a izjednačio je Bučnevič. Kada je Krouz na startu druge deonice ponovo doveo Arizonu u vođstvo, delovalo je domaći kontrolišu dešavanja na ledu.

Međutim, onda je usledilo pet furizonih minuta Bluzera. Od 11. do 16. minuta druge trećine pogodili su po dva puta Kostin i Kiru, a jednom je precizan bio Folk za vođstvo od 6:2. Preko Fišera i Bojda smanjila je Arizona na 6:4 sredinom poslednje trećine, ali je tačku na pobedu Sent Luisa stavio Barbašev.

Golom Panarina u produžetku Njujork Rendžersi su pobedili Toronto na gostovanju. U regularnom delu meča za ekipu iz „Velike jabuke“ pogodio je Zibanejad, dok je za Mejlp Lifsi precizan bio Bunung.

U produžetku je odlučen i duel između Kalgari Flejmsa i Anahajma. Na kraju su trijumfovali gosti iz Kalifornije 3:2, a strelac odluke bio je Drizdejl. Fauler i Rakel su postigli golove za Anahjam, a Koleman i Lindholm za Kalgari u regularnih 60 minuta.