Istorijsko veče Kejta Jandla u njujorškoj Ju Bi Si areni

Hokej 26. jan 20229:33 > 12:56
Kejt Jandl
AP Photo/Derik Hamilton via Guliver

Hokejaši Filadelfije poraženi su od Ajlandersa rezultatom 4:3, ali je i pored toga zvezda večeri u celom NHL bio defanzivac Flajersa, Amerikanac Kejt Jandl, koji je odigrao 965. utakmicu u nizu.

Na taj način, Jandl je oborio rekord legendarnog Duga Džarvisa, koji je odigrao 964. uzastopna meča u periodu od 8. oktobra 1975. do 10. oktobra 1987.

Novi „Ajron men“ svetskog hokeja, započeo je seriju mečeva 26. marta 2009. godine, da bi skoro 13 godina kasnije, igrajući za četiri „franšize“, postavio novi rekord, ne propustivši nijedan ligaški meč u NHL šampionatu.

Sam meč protiv domaćih Ajlandersa, odigran u „Ju Bi Si Areni“ doneo je puno preokreta i na kraju pobedu Ostrvljana. Vodila je Filadelfija sa 2:0, pa Njujork sa 3:2, da bi Džerald Mejhju izjednačio na 3:3 u 42. minutu. Ipak, legendarni Zek Pariz, veliko pojačanje Njujorka (došao iz Minesote), postavio je konačan rezultat (4:3) u 52. minutu.

Ajlandersi su sada 11. na Istoku sa 36 bodova, ali i samo 35 odigranih mečeva, dok su Flajersi na 13. mestu sa 34 boda, ali i osam odigranih mečeva više od Njujorčana.

Neuništivi Sidni Krosbi je postigao gol i dodao dve asistencije u pobedi Pitsburga nad Arizonom od 6:3. Pingvini su sada u seriji od pet uzastopnih pobeda i zauzimaju četvrto mesto na Zapadu sa 59 bodova, dok je Arizona na dnu Istoka sa samo 24 osvojena boda.

Krosbi je odigrao i 155. meč u NHL sa tri i više poena po utakmici.

Legendarni Džo Pavelski postigao je dva gola i dodao asistenciju u pobedi Dalasa nad Nju Džersi Devilsima – 5:1. Pavelski je u 37. godini stigao do 48 poena (19 golova i 29 asistencija) na prvih 40 mečeva, čime je stao uz rame najvećim asovima ove igre, Mariju Lemjuu, Gordiju Houvu, Martinu Sent Luisu i Žanu Ratelu, koji su u njegovim godinama uspevali da ostvare taj učinak.

Tajler Enis je postigao het-trik u pobedi Otave nad Bafalom, rezultatom 5:0. Iskusni 32-godišnji napadač Senatora, upisao je drugi het-trik u karijeri. I pored druge uzastopne pobede, Otava je pretposlednja na Istoku sa 29 bodova, na samo 36 odigranih mečeva. Bafalo je na 14. mestu sa 33 boda iz 42 meča.

Florida se vratila na prvu poziciju Istoka, posle pobede nad Vinipegom 5:3. U trijumfu Pantersa blistao je Mejson Marčment sa dva gola i asistencijom, a zanimljivo da je sva tri poena upisao u prvoj trećini. Posle 3:3 u 24. minutu, Florida je golovima Kartera Verhagea (30. minut) i Sema Beneta (53. minut), stigla do 29. ovosezonske pobede.