Karolina demonstrirala silu protiv Vašingtona

Hokej 29. mar 202210:08
Brad Mills-USA TODAY Sports

Nastavljaju Karolina Hjurikensi borba za Floridom za prvo mesto na Istoku u NHL karavanu. Uragani su protutnjali kroz Vašington, slavili 6:1 i ponovo zaseli na prvo mesto u Konferenciji.

Gosti su silovito krenuli. Stepan i Nekas su već posle osam minuta omogućili Karolini da vodi 2:0. Tim rezultatom se otišlo na prvi predah.

povezane vesti

Nadu da možda Vašington može da se vrati dao je Vilson golom iz solo akcije u sedmom minutu druge deonice. Međutim, brzo je stigao silovit odgovor. Aho, Peske i ponovo Nekas do kraja druge trećine su pogađali mrežu domaćina za nedostižnih 5:1. Tačku je stavio Skjei sredinom treće trećine.

Veliki preokret napravio je Bafalo protiv Čikaga u duelu ekipa,koje su odavno izgubile priliku za plej of. Domaći Blekhouksi su vodili čak 4:0, posle i 5:4, ali su na kraju Sejbresi slavili 6:5. Najzaslužniji za preokret bio je Šveđanin Olofson sa dva gola i jednom asistencijom.

U ostalim mečevima u noći između ponedeljka i utorka ostvareni su sledeći rezultati: Sent Luis – Vankuver 4:1, Edmonton – Arizona 6:1 i Los Anđeles – Sijetl 1:6.