KHL: Armejci deklasirali SKA, Joketir čuva prvo mesto

Hokej 7. nov 202118:23 > 18:27
CSKA
Printscreen

Hokejaši CSKA u velikom nedeljnom derbiju KHL šampionata ubedljivo su u Moksvi pobedili SKA rezultatom 4:0.

Armejci su upisali treći uzastopni trijumf i sa 39 bodova drugi su u Zapadnoj konferenciji, dok je tim iz Sankt Peterburga posle trećeg poraza u nizu treći sa 35 bodova.

Moskovljani su odlično odigrali prvu trećinu i golovima Kameneva u 13. i 15. minutu sa igračem više došli su do ogromne prednosti.

U drugom periodu nije bilo pogodaka, a u poslednjoj deonici švedski tandem Valmark – Nordstrom su po još jednom matirali protivničkog golmana za ubedljivih 4:0.

Lider Zapadne konferencije Jokerit je u Rigi bez većih poteškoća savladao Dinamo – 4:1.

O’Nil je u 17. minutu sa igračem više načeo domaću ekipu, Jensen je u 31. minutu, takođe sa čovekom više na ledu, duplirao vođstvo, a Turunen je u finišu drugog perioda svom timu doneo 0:3.

Konačan rezultat za četvrti uzastopni trijumf Finaca postavio je Grant u petom minutu poslednje deonice.