KHL: Letonci zaledili SKA, konačno pobeda Kunluna

Hokej 7. dec. 202021:12
Dinamo Riga
Igor Šoban/Medveščak

Magnitorski Metalurg je savladao Salavat Juljajev rezultatom 3:1, u meču odigranom u „Ufa Areni” u Baškotorstani.

Junak pobede bio je dvostruki strelac Sergej Plotnikov, koji je pogađao u 4. i 60. minutu – na praznu mrežu.

Gol i asistenciju imao je i Šveđanin Denis Rasmusen. Golman Metalurga Vasilij Košečkin imao je 31 odbranu. Jedini pogodak za Salavat postigao je Temu Hartikainen, koji je doneo izjednačenje domaćinu u 25. minutu.

Bila je to peta uzastopna pobeda za klub iz Magnitorska.

Kineski Kunlun Red Star prekinuo je seriju od tri poraza pobedom nad Neftehimikom u Nižnjekamsku, rezultatom 5:4.

Po dva poena u pobedničkom timu zabeležili su Kanađani Itan Verek (1+1), Spenser Fu (1+1) i Tajler Vong (1+1), kao i Ruslan Pedan (1+1), strelac pobedonosnog gola u 48. minutu. Golman gostiju Dmitrij Šikin odbranio je 25 udaraca.

Najbolji igrač Neftehimika bio je Libor Gudaček, koji je upisao dva poena (1+1).

Na ovaj način Kunlun je prekinuo seriju od tri poraza, ali je ostao na dnu Istočne konferencije, sa bodom zaostatka za ekipom iz Nižnjekamska.

U jednom od velikih derbija, moskovski CSKA je posle produžetka savladao Jokerit rezultatom 3:2.

Pobedonosni gol postigao je Slovak Martin Bakoš na isteku prvog minuta produžetka.

Golman Spartaka, takođe Slovak Julijus Gudaček, odbranio je 27 udaraca. U finskoj ekipi istakli su se Ese Joansu i Veli-Mati Savinainen.

Ovom pobedom Moskovljani su prekinuli niz od tri poraza.

Dinamo iz Rige je ostvario veliko iznenađenje i savladao SKA u „Ledenoj Areni” u Sankt Peterburgu posle izvođenja kaznenih udaraca, rezultatom 4:3.

Odlučujući gol u penal seriji postigao je kapiten Letonaca Lauris Darzins. Golman gostiju Stanislav Galimov odbranio je 28 šuteva.

U redovima popularnim „armejaca” dva gola postigao je Šveđanin Malte Stromval.