KHL: Jokerit bolji od CSKA u poslednjem meču godine

Hokej 30. dec 202120:30
KHL
SK

U jednom od derbija KHL, Jokerit je kao gost savladao ekipu moskovskog CSKA sa 3:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, imali su veću kontrolu paka, i posle nekoliko propuštenih prilika došli do vođstva u 13. minutu kada je Amerikanac Džordan Šreder iskoristio asistenciju Turunena, i savladao golmana Rejdeborna.

Međutim prednost ghostiju nije dugo trajala, jer su Armejci posle prve pristojinije akcije uspeli da izjednače. Asistent je bio Konstantin Okulov, a strelac novajlija iz Sibira Vladislav Kamenev.

Najbolji hokej gledali smo u drugoj trećini koja je otvorena golom gostujućeg napadača Ire Pakarinena u 50. sekundi. Vrlo brzo, Jokerit je imao i igrača više na ledu, ali su domaći uspeli da u tom intervalu kreiraju sjajnu kontru posle koje je prekršajem završen Nordstrom i sudija je opravdano dosudio penal.

Ševđanan Joakim Nordstrom uspešno je realizovao penal i izjednačio na 2:2.

Od tog trenutka domaćin je do kraja trećine bio mnogo bolji rival, propustio je i situaciju 5 na 3 i samo zahvaljujući odbranama Andersa Lidbaka gost je sačuvao mrežu.

Ovaj period je obeležila i tuča između Sergeja Plotnikova i Peterija Lindhoma, koji su dobili po 5 minuta kazne.

U trećoj trećini vodila se ravnopravna borba a trenutak odluke odigrao se u 57. minutu kada je Temu Turunen u situaciji sa igračem više sjajno šutirao i pogodio za konačnih 2:3.

Do kraja meča domaćem timu nije pomogla ni igra šest na pet, Lidbak je sjajno branio i sačuvao svoju mrežu.

Ovo je bila poslednja utakmica u 2021, a sezona u KHL nastavlja se 3. juanuara naredne godine.