KHL: Jokerit napunio mrežu Moskovljana u derbiju Zapada

Hokej 5. jan 202219:47 > 19:48
Jokerit
Xinhua via Guliver

Hokejaši Jokerita u velikom derbiju Zapadne konferencije KHL šampionata u Helsinkiju su savladali Dinamo iz Moskve rezultatom 5:1.

Finci su pred praznim tribinama ostvarili treći uzastopni trijumf i sada na trećoj poziciji imaju bod manje od Dinama i dva od lidera SKA iz Sankt Peterburga.

Jokerti je sjajno počeo meč i pogocima Šroedera u 2. i O’Nila u 9. minutu došao do osetne prednbosti. Antila je u 33. minutu još jednom matirao gostujućeg čuvara mreže, a nadu Moskovljanima vratio je Lindberg golom na nešto više od četiri minuta pre kraja druge trećine.

Ipak, Hanikainen i Bjorninen su u poslednjoj deonici postigli po gol i obezbedili ubedljiv trijumf Jokeritu.

Čak pet mečeva završeno je posle produžetka ili izvođenja penala, a važan trijumf u borbi za što bolju poziciju na Zapadu zabeležio je CSKA.

Moskovljani su posle produžetka na svom ledu savladali Nižnjekamsk 2:1 iako su gosti od 39. minuta vodili golom Leščenka. Ipak, Arjemci su sa igračem više preko Grigorenka u trećem minutu poslednje deonice izjednačili, a Volmark je u produžetku doneo pobedu CSKA.