KHL: Metalurg u derbiju bolji od SKA

Hokej 2. nov 202120:19 0 komentara
KHL
SK

U derbiju KHL , lider Istočne konferencije, ekipa Metalurg iz Maginitogorska savladala je u gostima vodeći tim Zapada, SKA iz Sankt Peterburga sa 3:2, posle boljeg izvođenja penala

Znatno pojačani sastav SKA sa povratnicima iz NHL Gusevom, Lethonenom i Volkovom, bio je bolj i rival tokom cele utakmice, ali je lider Istoka na kraju odneo vredne bodove zajvaljujući sjajnim odbranama Finca Juha Olkinuore.

U prvoj trećini nije bilo golova, iako je domaći tim imao veću kontrolu paka, uputio više udaraca ka golu ali je Metalurg pod vođstvom Ilje Vorobljova i ovog puta demonstrirao visok nivo timske igre, iako su u Sankt Peterburg došli bez dovojice najboljih poentera Goldobina i Zernova.

Prvi gol na meču postigao je domaćin u igri pet na tri. Asistenciju Nikite Guseva iskoristio je Andrej Kuzmenko. Izjednačenje je uspedilo u jeku bolje igre sastava koji predvodi Valerij Bragin, kada je posle odične kontre Akolzin iskoristio asistenciju Pašnina.

Zanmljivo, Akolzinu je poništen pogodak krajem prve trećine kada je Bragin tražio čelendž i ispostavilo se da je bilo u pravu, poštzo je gol postignut iz ofsajda.

SKA je ponovo poveo na startu trećeg perdioda, i ovoga puta je mrežu pgodio Kuzmenko. Ulsedio je najbolji period meča za domaće, imali su u narednih deset minuta sijsaet prilika da povećaju prednost, ali Okinoura je svojim odbranama čuvao lidera šampionata u pristojnom zaostatku.

Gosti su u 53. minutu uspeli da iskoriste retku kontru u završnih 20 minuta, i pogotkom Nikite Koresteljova izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta nije bilo golova, pa su osvajača drugog boda odlučili penali.

U pemal-seriji ponovo je blistao Olkinuora koji je zaustavio sva četiri udarca, dok su sa druge strane mrežu Johansona pogađali Džoš Kari i Nikita Koresteljov.