KHL: Neftehimik iznenadio u Helsinkiju

Hokej 12. okt. 202120:05 > 21:48
Marat Hairulin, Neftehimik Nižnjekamsk
Guliverimage/xMattixMatikainenx

Hokejaši Neftehimika iz Nižnjekamska prekinuli su seriju poraza u KHL šampionatu i na gostovanju Jokeritu ubedljivo su slavili 6:3.

Finski tim je na svom ledu pretrpeo četvrti uzastopni neuspeh, ali je sa 24 boda ostao na deobi prvog mesta Zapadne konferencije sa moskovskim Dinamom.

Ekipa iz Nižnjekamska je posle prve trećine imala sigurnu prednost golovima Popova i Hairulina. Bjorninen je u 28. minutu smanjio na 1:2, ali su Bikmulin i ponovo Hairulin doneli ubedljivu prednost Neftehimiku posle drugog perioda.

Hafizov je u 45. minutu oktlonio sve dileme kada je svom timu doneo velikih 5:1, a do kraja meča Grant i Jensen su samo ublažili poraz Finaca.

Ekipa Traktora iz Čeljabinska odličnu formu potvrdila je pobedom na gostovanju Admiralu u Vladivostoku 4:2.

Traktor je upisao šesti uzastopni trijumf i sa 30 bodova na deobi je prve pozicije u Istočnoj konferenciji. Admiral je deseti u istoj konferenciji sa 11 bodova.

Gosti iz Čeljabinska meč su prelomili u poslednjoj četvrtini, koju su dobili 2:0 pogocima Bajlena u 58. i Pulkinena u 60. minutu.

Bars iz Kazanja je posle produboljeg izvođenja penala u gostima savladao Salavat 3:2. Ekipa iz Tatarstana je u 48. minutu povela 2:0, ali je za svega 39 sekundi ispustila prednost. Najpre je Mukmadulin na siteku 12. minuta poslednje deonice smanjio minus, a izjednačenje timu iz Ufe doneo je Alaljakin.

Isteresantno je da su domaći u penal seriji promašili sva četiri penala, dok je Bars realizovao dva.