KHL: Preokret Metalurga u Nur Sultanu

Hokej 5. sep 202117:52 > 18:52 0 komentara
Metalurg Magnitogorsk
Pavel Lisitsyn / Sputnik

Hokejaši Metalurga iz Magnitorgorska ostvarili su i drugu pobedu u novoj sezoni KHL lige, pošto su nakon preokreta savladali Baris, rezultatom 2:1.

Sjajan meč u Nur Sultanu, u prisustvu 3,172 gledalaca, odlučen je u poslednjoj, trećoj trećini.

Dugo je trebalo i jednima i drugima da savladaju sjajne finske golmane, Jonija Ortija i Jusija Olkinuoru.

Prvo je domaćin poveo golom Šveđanina Jakoba Lilje, posle sjajne asistencije Mihajlisa u 42. minutu. Ipak, već četiri minuta kasnije izjednačio je Maksim Karpov u 46. minutu.

Kad se činilo da će utakmica otići u produžetak, gosti su došli do pobede. Sjajan šut Pašnjina u mrežu je prosledio Andrej Čibisov.

U drugoj utakmici nedeljnog programa Salavat Ufa je kao gost savladao Jekaterinburg, rezultatom 4:2.

Već u ponedeljak, na SK HD od 17.30 časova prenosimo meč između finskog Jokerita i Traktora iz Čeljabinska.