KHL: Preokret SKA u Vladivostoku za prvo mesto

Hokej 29. dec 202120:14
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši SKA iz Sankt Peterburga pobedili su Admiral u Vladivostoku posle preokreta sa 3:1 u okviru Kontinentalne hokejaške lige i vratili se na lidersko mesto u zapadnoj konferenciji.

U meču na krajnjem istoku Azije prvi su poveli domaći golom Hamidulina u 18. minutu, ali su gosti uspeli da preokrenu u nastavku.

Pilenkov u 26, Kuzmenko u 34. i Timkin u 54. minutu doneli su deseti uzastopni trijumf timu iz Sankt Peterburga nad sastavom iz Vladivostoka.

SKA je lider zapada sa 62 boda. Admiral je 11. na istoku sa 27 poena.

Metalurg Magnitogorsk, prvoplasirani tim istočne konferencije, izgubio je u Minsku od Dinama sa 1:0.

Demkov je u osmom minutu doneo trijumf Belorusima nanevši Magnitki treći poraz u poslednja četiri utakmice.

U ostalim mečevima, Sibir – Neftahimik 3:2 posle produžetka, Baris – Salavat Julaev 1:2, Avtomobilist – AK Bars 1:5, Lokomotiva – Spartak 2:4.