KHL: Častan oproštaj Medveščaka

KHL 15. feb 201721:32 > 21:33
Igor Šoban/Medveščak

Hokejaši Medveščaka poraženi su od Slovana iz Bratislave rezultatom 7:5 u poslednjoj utakmici sezone u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi.

Utakmica je bila više revijalnog tipa, s obzirom na to da se nijedan od dva tima nije plasirao u plej-of, ali je viđen meč sa najviše golova u sezoni, kako za Slovan, tako i Medveščak.

Rezultat od 7:5 za ekipu iz Bratislave je častan poraz za ekipu iz Zagreba, s obzirom na to da su na taj meč doputovali sa 15 igrača.

U poslednjem meču sezone, Aleks Žiru je kao najbolji strelac Medveščaka postigao dva pogotka i broj svojih golova doveo do 18. Lukas Lesio je dao jedan, kao i Nejtan Perković i Lukaš Kozek, koji je pred svojim sunarodnicima bio prvi put strelac za Medveščak ove sezone.

Najvažnije pitanje za ekipu iz Zagreba posle ove sezone je odluka uprave koju će obelodaniti krajem ovog ili početkom sledećeg meseca – da li će učestvovati u KHL i sledeće sezone. Medveščak je aplicirao kako za KHL, tako i za EBEL, a pitanje finansija će presuditi u kojoj će popularni ‚Medvedi‘ igrati.

U drugom meču dana Traktor je u Čeljabinsku pronašao dovoljno snage u finišu i pobedio Metalurg iz Magnitogorska 2:1, pogotkom Pola Šćehure pet minuta pre kraja. Metalurg je poveo pogotkom Sergeja Mozjakina na sredini drugog perioda. Za legendu ruskog hokeja to je bio 48. gol u sezoni i 999. poen u KHL, po čemu je neprikosnoven.

Ipak, lideri Istoka su se opustili i dozvolili Artjomu Penjkovskom da izjednači 13 minuta pred kraj, pre nego što će Šćehura 14. golom u sezoni obezbediti Traktoru četvrto mesto i domaći teren u prvoj rundi plej ofa.

Rasplet na Istoku biće dramatičan, dva meča pred kraj tri ekipe mogu da ispadnu iz top 8, a tri koje su ispod crte da ipak uđu u doigravanje. Najveće čudo može da napravi trenutno 11. Avtomobilist, čiji meč sa Avangardom gledate na SK3 u četvrtak od 15 časova.

Na Zapadu samo čudo može da odvede Soči preko Jokerita do jedinog još nepotvrđenog meča u plej ofu, ali se zato još ne zna ko će u doigravanje ući sa prvog mesta.