KHL 7. dec 201719:33 > 19:57
KHL
SK

U KHL karavanu oklopnici Spartaka nisu uspeli da pobedom oraspolože navijače, pa su posle fudbalera poraženi i hokejaši. Kunlun Red Star i treći put ove sezone ne uspeva da parira Admiralu, dok je lider Černjišev divizije Avangard iz Omska bez većih problema skinuo je skalp očajnoj Ladi.

Moskovski derbi između Spartaka i CSKA završen je apsolutnom dominacijom Crvenoarmejaca. Ni posle četiri godine oklopnici Spartaka nisu uspeli da upišu bodove u gradskom derbiju, sedmi uzastopni put slavila je ledena družina trenera Igora Nikitkina. Golman Lars Johanson 14. put ove sezone branio je mrežu CSKA i upisao prvi šat-aut. Golove za Crvenoarmejce postigli su Mat Robinson, Valerij Ničuškin, Sergej Šumakov i Artjom Blažijevski.

U Vladivostoku su palice ukrstili Admiral i Kunlun Red star iz Pekinga. Domaćini su poveli sa 3:0 golovima Viktora Aleksandrova, Antona Volčenkova i Vladimira Tkačeva, ali su Lukas Lesio i Tomas Beket smanjili na 3:2. Ipak, to je bilo nedovoljno za prvo slavlje u sezoni protiv Admirala. Vladimir Tkačev koristi prednost igrača više i projektilom u 58. minutu postavlja konačnih 4:2.

Istim rezultatom završen je duel Avangarda i Lade u Omsku. Lider Černjišev divizije i drugoplasirani Istočne konferencije namučio se protiv jedne od najslabijih ekipa lige. Oklopnici Lade dva puta su stizali prednost domaćina, ali Maksim Čudinov i Jonas Ahnelov u poslednjih 10 minuta meča vraćaju prednost Admiralu i postavljaju konačnih 4:2. Golom u 56. minutut Ahnelov je prekinuo post od 13 mečeva bez poena.

Vladimir Sohatski golman Avtomobilista uspeo je da zaustavi svih 29 projektila protivnika i upiše prv šat-aut ove sezone. Oklopnici Jugre sačuvali su svoju mrežu u prvoj i poslednjoj trećini, ali su zato gosti iz Jekaterinburga u drugom delu tri puta iskoristili igrača više, Nikolaj Timašov, Aleksandar Torčenjuk i Aleksandar Kučerjavenko savladali su Aleksandra Šaričenkova i uz pogodak Denisa Kuljaša postaivli konačnih 4:0.

Severstal je na svom ledu posle preokreta savladao Slovan iz Bratislave. Gosti su vodili 3:1, ali je Dimitrij Kagarlitski sa dva projektila izjednačio, da bi Aleksandar Bumagin u 57. minutu preokrenuo na 4:3. Završni udarac Slovacima zadao Maksim Rubin 37 sekundi pre kraja.

Oklopnici Torpeda slavili su 4:1 protiv Vitjaža, a najefikasniji je bio Ivan Zaharčuk sa tri asistencije, a moskovski Dinamo iznenadio je Jokerit u sred Helsinkija u golom Mihaila Varnakova u 56. minutu slavio minimalnim rezultatom 1:0.

Rezultati: Admiral Vladivostok – Kunlun Red Star Peking 4:2 (2:0, 1:1, 1:1), Avangard Omsk – Lada Toljati 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), Jugra Hanti Masijsk – Avtomobilist Jekaterinburg 0:4 (0:0, 0:4, 0:0), Severstal Čerepovec – Slovan Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0), Torpedo Nižnji Novgorod – Vitjaž Moskva 4:1 (2:0, 1:0, 1:1), Jokerit Helsinki – Dinamo Moskva 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), Spartak Moskva – CSKA Moskva 0:3 (0:0, 0:3, 0:1).