Amur i Jokerit pobedom zavšili godinu

KHL 28. dec 201719:16 > 19:46
KHL
SK

Na kraju dalekoistočne turneje u KHL karavanu hokejaši moskovskog Spartaka upisali su poraz od Amura koji prvi put posle pet godina ima šansu da se plasira u plej – of. Vitjaž je i dalje bez bodova na svom ledu protiv Jokerita.

Jim McIsaac/Getty Images

Oklopnici Amura godinu su završili pobedom u produžetku protiv Spartaka iz Moskve 2:1. U prvih 60 minuta oba golmana samo po jednom su vadila pak iz mreže, Vladislav Ušenin je u 53 minutu spakovao pak iza leđa golmana gostiju, a samo 137 sekundi kasnije kanadski internacionalac Ben Maksvel stotim golom u karavanu izjednačio je na 1:1. Napadač Tirgova Maksim Kondratjev odigrao je 500. meč u KHL.

Pobednik je odlučen u produžetku, Tomaš Zogorna savladao je Nikitu Bespalova za konačnih 2:1.

Gosti iz Moskve na led u Habarovsku izašli su bez jednog od najboljih igrača Aleksandra Hohlačeva koji je dobio automatsku suspenziju posle isključenja na meču sa Admiralom kad je kažnjen sa 5+10+10 minuta.

Od kako je Jokerit 2014. zaigrao u KHL karavanu iz svakog duela u „Vitjaž areni“ izašli su kao pobednici. Ako su se domaći navijači ponadali da će tradicija biti prekinuta kad je Roman Horak posle 78 sekundi igre zatresao mrežu Finaca, opasno je zaledilo u dvorani u 23. minutu.

Danski reprezentativac Oliver Lauridsen izjednačio je na 1:1, a do kraja drugog dela mreže su mirovale na obe strane. Tomi Hutala preokrenuo je na 2:1 početkom poslednje trećine, da bi Met Gilroj i Marko Antila iskoristili prednost igrača više i postavili konačnih 4:1.

Rezultati: Amur Habarovsk – Spartak Moskva 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0), Vitjaž Moskva – Jokerit Helsinki 1:4 (1:0, 0:1, 0:3).