Het trik Grigorenka i sedam golova u mreži Vitjaža

KHL 5. jan 201817:03 > 17:35
KHL
SK

U Magnitogorsku su u derbiju dana KHL karavana oklopnici Metalurga savladali Lokomotiv 4:1, Ilja Sorokin upisao je sedmi šot-aut u sezoni, a šampioni iz Sankt Peterburga bez problema su slavili protiv Traktora 6:2.

Doug Pensinger/Getty Images

Ruski intrenacionalac Mihail Grigorenko posle izleta u NHL karavan vratio se u CSKA i na 38 utakmica postigao 10 golova uz 13 asistencija. Prvi het trik u sezoni upisao je protiv Vitjaža kad su Crvenoarmejci slavili 7:0. Ilja Sorokin 21 put bio je siguran na mreži, a osim Grigorenka poentirali su Serej Andronov, Igor Ožiganov, Kiril Petrov i Ivan Telegin.

Prvi meč u novoj kalendarskoj godini igrači iz Sank Peterburga odigrali su u Čeljabinsku gde su bez problema savladali domaći Traktor 6:2. U izuzetno dinamičnom meču sa čak 86 šuteva u okvir gola prvi pogodak postigao je Vadim Šipačjev. Do 12. minuta gosti su vodili sa 3:0, a na golu traktora Vasilij Demčenko zamenio je neraspoloženog Pavela Fransouza. Ni to nije mnogo pomoglo, četvrti gol za Armejce postigao je Nikita Gusev u 16. minutu. Do kraja meča norveški internacionalac Patrik Torensen postigao je još dva gola za goste, a da mreža Mika Koskinena ne ostane „prazna“ pobrinuli su se Kanađanin Pol Šcehura i Igor Poligalov.

Trenerski debi Germana Titova na klupi Avangarda završen je pobedom protiv Amura 4:0 u Habarovsku. Golman Tigrova sa dalekog istoka Rusije Juha Metsola četiri puta je vadio pak iz mreže do 39. minuta, pa je mesto poslednje odbrane zauzeo Jevgenij Alikin. Finca su savladali Jegor Martiniov (8:38), Semjon Košelev (23:34), Dimitrij Kurgišev (25:55) i Ilja Mihejev (38:07). Alkin je uspeo da zaustavi gostujuće napadače i odbrani neverovatnih 17 šuteva u poslednjoj trećini. Dominik Furh na golu Avangarda nije imao mnogo posla, tek 18 pokušaja Amura, ali ih je sve zaustavio i upisao peti šot-aut u sezoni.

Metalurg nije dozvolio gostima iz Jaroslava ni najmanju nadu da mogu do bodova u Magnitogorsku. Za smo dva minuta i 40 sekundi igre Oskar Osala, Sergej Mozjakin i Andrej Čibisov spakovali su u mrežu Lokomotiva tri paka i stekli nedostižni prednost koji su sačuvali do kraja meča. Jedini gol za goste postigao je Aleksandar Jelesin u poslednjoj trećini a konačnih 4:1 postavio Denis Kokarev u 59. minutu kad je sa pola terena pocepao praznu mrežu gostiju.

Anna Sergeeva/Getty Images

Admiral je u Vladivostoku poveo protiv Sibira 2:0, ali su gosti u trećem delu smanjili na 2:1 golom Ivana Verešagina, a 15 sekundi pre kraja produžetak je obezbedio Aleksandar Bergstrom. Švedski internacionalac je seriju mečeva u kojima je upisao poene povećao na 12. Do četvrte pobede u nizu i važnih bodova za ulazak u plej-of Sibir je doveo Slovenac Rok Tičar posle 112 sekundi igre u nastavku.

Skoro 52 minuta nije bilo golova u Pekingu. Ilaj Proskurjakov i Magnus Helberg spustili su zavese ispred mreža Kunluna i Jugre, a onda je Pavel Varfolomejev iskoristio igrača više i gosti su došli u vođstvo. Nije drugo trajala radost gostiju, kineski zmajevi su u poslednjim sekundama meča došli do izjednačenja projektilom Brendona Ipa, pa osle samo 17 sekundi igre u nastavku teoretsku nadu Kineza da mogu u plej-of produžio je Rinat Ibragimov i postavio konačnih 2:1 za Kunlun Red Star.

Golovima Ilje Krikunova i Jegora Milovzorova Avtomobilist je na svom ledu slavio protiv Dinama iz Minska sa 2:0, dok su hokejaši Lade u Toljatiju savladali dinamo iz Minska 3:1.

Rezultati: Amur Habarovsk – Avangard Omsk 0:4 (0:1, 0:3, 0:0), Admiral Vladivostok – Sibir Novosibirsk 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1), Kunlun Red Star Peking – Jugra Hanti Mansijsk 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0), Traktor Čeljabinsk – SKA Sankt Peterburg 2:6 (0:4, 1:1, 1:1), Avtomobilist Jekaterinburg – Dinamo Minsk 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), Metalurg Magnitogorsk – Lokomotiv Jaroslav 4:1 (3:0, 0:0, 1:1), Lada Toljati – Dinamo Moskva 3:1 (1:1, 1:0, 1:0), Vitjaž – CSKA Moskva 0:7 (0:3, 0:2, 0:2).