KHL: Poraz CSKA u Nižnjekamsku

KHL 17. jan 201819:42 > 20:24
KHL
SK

KHL karavan ulazi u završnicu takmičenja, plasman u plej-of su obezbedili SKA, CSKA, Jokerit, Lokomotiv i Bars, a od nastavka takmičenja opraštaju se Vitjaž, Slovan, Dinamo Riga, Jugra, Lada, Kunlun Red Star i Admiral.

Martin Rose, Getty Images

Poraz u Ufi koštao je oklopnike Vitjaža poslednje šanse da uhvate priključak i obezbede mesto u plej-ofu. Domaći Salavat Julaev slavio je 4:1, a prvi pogodak u zelenom dresu postigao je Vladimir Tkačev koji je pre desetak dana došao iz Admirala.

U derbiju dana Bars i Jokerit ukrstili su palice u Kazanju i lideri Istočne konferencije ostvarili su 28. trijumf u sezoni. Za pobedu od 2:1 najzaslužniji je bio golman domaćina koji je zaustavio 26 pokušaja Finaca da pocepaju mrežu.

Još jedan duel završen je pobedom ekipe iz istočnog dela karavana, oklopnici Neftehimika su na svom ledu bili bolji od CSKA, a jedini pogodak postigao je švedski internacionalac Erik Gustafson.

Meč između Sočija i Slovana završen je u penal seriji konačni rezultatom 2:1 za goste iz Bratislave. Mreže su mirovale 43 minuta, a onda je Marek Hecl iskoristio prednost igrača više i Slovan je vodio 1:0. Izjednačenje i produžetak doneo je Kanađanin Šon Kolins tri minuta kasnije. Još pet minuta nastavka prošlo je bez golova, a u duelima jedan na jedan Jakub Stepanek nije dozvolio iznenađenje dok je domaćeg golmana tek u šestoj seriji uspeo da savlada Juraj Mikus.

U četvrtak od 14.00 na programu Sport kluba 1 možete pogledati pravi klasik ruskog hokeja između Avangarda i Traktora.

Rezultai: Salavat Julaev Ufa – Vitjaž Moskva 4:1 (1:1, 2:0, 1:0), Bars Kazanj – Jokerit Helsinki 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), Neftehimik Nižnjekamsk – CSKA Moskva 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Soči – Slovan Bratislava 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1).