SKA drugi put osvojio pehar "Viktora Tihonova"

KHL 19. jan 201820:31 > 20. jan 2018 1:26
KHL
SK

Drugi put u istoriji KHL šampionata SKA iz Sankt Peterburga najbolja je ekipa prvog dela takmičenja. CSKA je propustio šansu za prvo mesto posle poraza od Salavat Julaeva 2:1, dok je Jokerit na gostovanju izgubio od Sočija.

Crvenoarmejci su posle 52 utakmice osvojili 118 bodova, a kako su im do kraja sezone ostala još četiri duela, poraz u Ufi značio je da ne mogu da prestignu SKA na čelu Zapadne konferencije.

Oklopnici iz Sankt Peterburga prvi put su osvojili pehar Viktora Tihonova za najbolju ekipu ligaškog dela šampionata u sezoni 2012/13, dok je ta titula prethodne tri godine pripala CSKA.

U Ufi su domaćini imali inicijativu tokom celog meča, poveli su u prvoj trećini golom Envera Lisina da bi Ilja Zubov povisio na 2:0 u 35. minutu. Projektil Mihaila Naumenkova u 55. minutu dao je Moskovljanima šansu da mogu do izjednačenja i produžetka, pa su izvukli golmana i igrali sa šest igrača, ali golman Salavata Andrej Karejev bio je na svom mestu i nije dozvolio iznenađenje. Pobeda nad CSKA oklopnicima iz Ufe donela je prvo mesto u Černjišev diviziji i drugo mesto u Istočnoj konferenciji.

Neftehimik je na svom ledu savladao Vitjaz 3:1. Gosti su poveli u prvom delu golom Antona Lazareva, ali samo tri minuta kasnije švedski internacionalac Denis Everberg je izjednačio rezultat. Još dva puta je golman Vitjaza Aleksandar Samonov vadio pak iz mreže, prvo posle šuta Rafaela Bikmulina, a zatim i projektil Nikite Filatova.

Finski oklopnici poveli su u Sočiju kad je američki internacionalac Met Gilroj iskoristio prednost igrača više i matiro golmana Konstantina Barulina. Domaćini, koji još nisu osigurali mesto u plej-ofu, izjednačili su u drugom delu i u 56. minutu preokrenuli na 2:1 što je bio i konačan rezultat utakmice. Strelci za Soči bili su Andrej Ivanov i Artjom Tomilin.

Oklopnici Slovana iz Bratislave probudili su se tek pred kraj sezone, protiv Barsa su u Kazanju upisali petu pobedu u poslednjih sedam mečeva. Mihal Sersen i Andrej Mesaroš su postigli prva dva gola za Slovake kad su idealno iskoristili igrača više, a precizni su bili i Tomas Hrnka i Zak Bojčuk. Kod domaćina strelci su bili Lukojanov i Aleksandar Svitov.

Rezultati: Salavat Julaev Ufa – CSKA Moskva 2:1(1:0, 1:0, 0:1), Neftehimik Nižnjekamsk – Vitjaž Moskva 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), Bars Kazanj – Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), Soči – Jokerit Helsinki 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)