Het-trik Kuzmenka za vođstvo CSKA u polufinalu KHL

KHL 29. mar 201821:21 > 21:42
Oleg Nikishin/Getty Images

Hokejaši CSKA povelu su 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa KHL šampionata protiv branilaca titule SKA iz Sankt Peterburga. Junak meča bio je mladi Andrej Kuzmenko koji je tri puta matirao golmana domaćina. SKA-CSKA 4:5 (1:0, 2:3, 1:1, 0:1).

U „Ledenom dvorcu“ u Sankt Peterburgu poveli su domaćini golom iskusnog Pavela Dacjuka u sedmom minutu i do kraja prvog dela više nije bilo golova.

Prava kanonada viđena je u drugom delu, Mihail Grigorenko izjednačio je posle 59 sekundi, a četiri minuta kasnije preokret gostima doneo je mladi Andrej Kuzmenko. Nikolaj Prohorkin pokazao je od čega je sazdana ekipa SKA, dozvolili su Moskovljanima da 12 sekundi uživaju u prednosti, a onda je zatresao mrežu Ilje Sorokina za 2:2.

Još jedan pak u mrežu Armejaca za novo vođstvo CSKA od 3:2 spakovao je Aleksandar Popov u 29. minutu. Ali, tu nije bio kraj golmanskim mukama, još jedno izjednačenje stiglo je posle projektila Nikite Guseva.

Novo vođstvo Moskovljana omogućio je drugim golom Kuzmenko da bi 81 sekundu kasnije Sergej Plotnikov obezbedio produžetak.

Za vođstvo CSKA od 1:0 u seriji pobrinuo se čovek koji je odigrao utakmicu života, Kuzmenko je i treći put savladao Mika Koskinena i Crvenoarmejci su proslavili veliku pobedu na startu finala Zapadne konferencije.

U petak se u finalu Istoka sastaju Bars Kazanj i Traktor Čeljabinsk, a direktan prenos tog meča možete pratiti na Sport Klubu 6.