Torpedo posle produžetka do pobede i čela kolone u KHL

KHL 9. sep 201819:35 > 19:56
Getty Images/Bruce Bennett

U nedelju je u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrano pet utakmica, a produžeci su viđeni u Rigi i u Nižnjem Novgorodu.

Automobilist je u Jekaterinburgu sa 2:1 posle preokreta nadigrao Admiral iz Vladivostoka. Admiral je poveo u prvoj deonici preko Strelcova, dok su Dejvs i Golišev u poslednjoj trećini golovima Automobilistu doneli četvrtu pobedu od isto toliko mečeva od starta sezone.

Metalurg je u Magnitogorsku sa 3:1 pobedio Red Star Kunlun, a sve je već bilo rešeno posle prvih 20 minuta igre, kada je domaćin preko Rasmusena, Mozjakina i Volskog poveo sa 3:0. Ekipa iz Pekinga je do kraja uspela da smanji pogotkom Skvajresa.

Severstal iz Čerepoveca je sa 3:2 posle produžetka pobedio na gostujućem ledu Dinamo iz Rige. Čovek odluke je bio Ivan Zaharčuk posle dva minuta i 17 sekundi produžetka.

Lokomotiva iz Jaroslavlja je sa 4:1 u gostima nadigrala Slovan iz Bratislave, a do trijumfa je došla u trećoj trećini (3:0) kada su strelci bili Loktionov, Denisenko i Kozun.

Torpedo iz Nižnjeg Novgoroda je posle produžetka savladao Baris iz Astane sa 6:5, te je sada nepobeđen i ima trenutno najviše bodova na tabeli u ligi – 8.

Baris je imao veliku prednost od tri gola, pošto je do drugog minuta drugog perioda igre preko Starčenka, Asetova i Bočenskog došao do 3:0. Iljin i Žafjarov su smanjili, ali je na 4:2 povećao Starčenko. Kalof je postigao gol za Torpedo za smanjenje i 4:3, ali je Kormije povisio na 5:3. Ipak, tim iz Nižnjeg Novgoroda je do kraja regularnog toka igre uspeo da izjednači golovima Galuzina i Mijelea.

U produžetku gol za pobedu Torpeda postigao je Endrju Kalof.