KHL: Nova pobeda Jokerita, Spartak ubedljiv

KHL 19. sep 201821:18 > 21:22
Jamie Squire, Getty Images Sport

Hokejaši Jokerita zadržali su prvu poziciju u Zapadnoj konferenciji KHL šampionata pobedom 5:3 protiv Metalurga koji je pretrpeo velike promene u igračkom kadru u pauzi između dve sezone.

Gosti su u Helsinkiju poveli golom Finca Ira Pakarinena, ali je Jokerit već u sledećem napadu izjednačio preko Džona Normana.

Do kraja prvog perioda nije bilo golova, ali smo videli dopadljiv hokej sa šansama na obe strane.

Odlučujuća je bila druga četvrtina kada je domaća ekipa postigla tri pogotka. Prvo je Denis Rasmusen pogodio prečku za Metalurg, a onda je u meč vinera promovisan Džef Plet koji se ovog leta u klub vratio iz moskovskog CSKA.

Kanađanin sa beloruskim pasošem je postigao dva brza gola za vođstvo od 3:1, a kasnije su domaći postigli i četvrti. Bilo je evidentno koliko je Metalurg neuigran i da im je potrebno vreme da postanu tim kadar da se umeša u borbu za prvu poziciju Istočne konferencije.

Krajem drugog perioda goste je u igru vratio Vojtek Volski, Poljak koji je nakon bulija smanjio na 4:2.

U trećoj četvrtini Jokerit je kontrolisao meč, a zakuvalo se u finišu meča kada je češki trener na klupi Metalurga Jozef Jendač tri minuta pre kraja izveo golmana Artema Zagidulina i zaigrao sa šest igrača. To mu se isplatilo jer je pojačanje iz CKSA Roman Ljubimov smanjio na 4:3.

Kada se očekivala drama na ledu i napadi Metalurga u poslednja dva minuta, opet su Finci imali odgovor i već u sledećem napadu postigli su peti gol, a strelac je bio Kari Niemi.

Jokerit je lider Zapadne konferencije, dok je Metalurg četvrti na Istoku.