KHL: Automobilist vlada Istokom i celom ligom

KHL 3. okt 201818:12 > 18:26
Oleg Nikishin/Getty Images

U sredu su odigrane tri utakmice Kontinentalne hokejaške lige, a pobede su ostvarili CSKA, Automobilist i Metalurg.

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska su u gostima u Pekingu savladali Red Star Kunlun sa 3:1. Pobedu Metalurgu su doneli golovima Antipin i Varfolomejev dva puta, dok je jedini strelac za kinesku ekipu bio Jip u poslednjem minutu.

Admiral je poražen na svom ledu u Vladivostoku od Automobilista sa 5:3, pa je ekipa iz Jekaterinburga ostala na prvom mestu na tabeli Istoka KHL sa 13 pobeda, bez poraza. To je ujedno i najbolji skor u ligi.

Admiral je poveo preko Vikareva, preokrenuli su Golišev i Ljamin, ali su domaći preko istog igrača došli do 2:2. Da Kosta i Krikunov su sa dva nova gola Automobilist odveli na 4:2, a smanjio je Strelcov. Konačan rezultat postavio je golom za Automobilist Litovčenko.

CSKA je pobedio na gostovanju Baris iz Astane posle produžetka sa 3:2. Čovek odluke u pobedi Armejaca bio je posle dva minuta u dodatnom periodu Kaprizov.