KHL: Automobilist sigurno vozi, ubedljivi Dinamo

KHL 25. okt 201821:12 > 21:24
Oleg Nikishin/Getty Images

U četvrtak su odigrane tri utakmice u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, a do pobeda su stigle ekipe Automobilista, Dinama iz Moskve i Lokomotive iz Jaroslavlja.

Automobilist je u Jekaterinburgu bio bolji od Metalurga iz Magnitogorska sa 5:3, pa je tako ostao ekipa sa najboljim skorom u ligi (21 pobeda, jedan poraz).

Oklopnici Automobilista su već u prvoj trećini preko Obidina, Litovčenka i Belousova došli do 3:0, Šor i Pakarinen uspeli su da privuku Metalurg na 3:2, ali je novi gol za domaćina postigao Da Kosta.

Metalurg je još jednom poentirao preko Čibisova, ali je konačnih 5:3 postavio golom za Automobilist Milovzorov u poslednjem minutu.

Ubedljivu pobedu je ostvario Dinamo iz Moskve u Sočiju sa 5:1. Strelci za Moskovljane su bili Indrasis, Kagarlitski dva puta, Briukvin i Kuljomin. Počasni pogodak za Soči upisao je O’Del.

Poslednji meč dana između Lokomotive iz Jaroslavlja i Traktora iz Čeljabinska je otišao u produžetak, u kojem su domaći hokejaši slavili sa 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je oklopnik Lokomotive Finac Petri Kontiola posle dva minuta i 26 sekundi u produžetku, u situaciji sa igračem više.