Ubedljivi domaći, 5/5

KHL 30. okt. 201822:42 > 22:51
KHL
SK

U današnjim mečevima KHL šampionata svih pet pobeda zabeležili su gosti, a najubedljiviji bio je SKA protiv Kunlun Red Star 5:1.

Meč u Sankt Peterburgu bio je projektovan kao derbi dana, a počeo je vatreno pogotkom Mertla posle samo 70 sekundi za vođstvo gostiju. Do kraja prve trećine Barabanov poravnaa rezultat. Drugih 20 minuta obilovali su isklječinjima. Dva su pauer plej imali domaći, jedan gosti, ali golova nije bilo. Tek u sedmom minutu treće deonice Karpov je otvorio bravu i doneo konačno preokret za Armejce. Hafizulin u 53. minutu realizuje situaciju sa igračem više, a samo 80-ak sekundi kasnije Kuzmenko povisuje na 4:1. Konačnih 5:1 postavlja drugim golom Barabanov. Ovom pobedom SKA je ostao u trci za prvo mesto Zapada sa 37 bodova, jedan manje od lidera CSKA, dok je Kunlun deveti na Istoku sa 22, jednim manje od Neftehimika koji je na poslednjem plej-of mestu.

Lider Zapada CSKA je bez mnogo problema savladao Sibir u Moskvi 4:2, a trijumfe su još zabeležili Baris protiv Admirala 2:0, Traktor protiv Spartaka 4:1 i Dinamo Riga protiv Severstala 3:0.