KHL: Metalurg naneo novi poraz Jokeritu

KHL 2. nov 201817:49 > 20:31
KHL
SK

Hokejaši Metalurga iz Magnitogorska naneli su drugi uzatsopni poraz Jokeritu, rezultatom 3:1.

Finski tim je posle poraza od Avtomobilsta želeo da se rehabilituje u Magnitogorsku, ali je u roku od dva dana pretrpeo poraz gotovo identičnim scenarijom.

Pre dolaska na rusku turneju, Jokerit je imao pet uzastopnih pobeda, a sada su pretrpeli drugi vezani neuspeh.

Kao i pre dva dana, protiv Magnitke su sjajno otvorili meč i poveli već u petom minutu pogotkom Aleksa Granta.

Imali su u nastavku prilike da dupliraju prednost, ali je tokom čitavog susreta sjajno branio ruski reprezentativac na golu Metalurga Vasilij Košečki.

U finišu prvog perioda Metalurg je došao do napadčke igre, i iskoristio jednu od retkih prilika preko povratnika u ruski hokej Nikolaja Kulemina.

Najveću borba i najbolji hokej gledali smo u drugom periodu, kada je bilo sijaset prilika sa obe strane, a dominirali su golmani Zapolski i Košečki.

Čak je više zaposlen bio domaći čuvar mreže jer su napadi Jokerita bili opasniji.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 35. minutu, kada je Šveđanin Denis Rasmusen iskoristio dodavanje novajlije Mihaila Bulira i doneo domaćima prvo vođstvo na utakmici.

Bulir je inače u ekipi iz MG zamenio Vojteka Volskog koji je u međuvremenu pojačao Kunlun Red Star.

U 45. minutu videli smo možda i najneobičniji pogodak u dosadašnjem delu sezone. Met Elison je sjajno asistirao Antipinu koji je sa tri metra loše zahvatio pločicu, ona je u visokom poluluku krenula ga golu Jokrita, a Lautsen je u košaraškom žargonu želeo da lupi bananu, ali je ubacio pak u svoju mrežu. T

ada je MG poveo sa 3:1 a do kraja utakmice Jokerit je imao priliku da ugrozi pobedu rivala, jer su gosti zbog isključenja Kulemina čak četiri minuta imali igrača više.

Uspeli su da smanje preko Samija Lepista u 55. minutu, ali do kraja utakmice nisu uspevali da iskoriste brojčanu prednost na ledenoj ploči.

Nastavak Jokeritove turneje po Rusiji gledajte u nedelju od 15:30 na SK, kada finski tim gostuje u Moskvi ekipi CSKA, najboljem timu Zapada.

U drugom meču dana, Avtomobolist ja na svom terenu savladao Soči sa 4:1, uz novu blistavu partiju Najdžela Doulsa.

U posldenjem duelu odigranom u petak SKA je u Sankt Peterburgu zadržao čeonu poziciju u Zapadnoj konferenciji pobedom kod kuće nad Amurom iz Habarovska 3:2.