KHL: Petarda Armejaca u derbiju

KHL 4. nov 201817:56 > 18:01
KHL

U derbi meču Zapadne konferencije KHL CSKA je na svom ledu savladao ekipu Jokerita 5:0.

Gosti iz Helsinkija tako se pretrpeli treći uzastopni poraz na turneji po Rusiji, dok su Moskovljani ubedljivim trijumfom vratili prvu poziciju na Zapadu i na najbolji mogući način najavili derbi sa ekipom SKA, koji je na programu u ponedeljak od 15 časova.

Pobednik je praktično rešen u prvih desetak minuta utakmice kada su popularni Armejci sa dva gola stekli prednost, kako rezultatsku, tako i psihološku i to nisu ispuštali do kraja utakmice.

Strelci u provj trećini bili su Aleksandar Popov u petom i Maksim Šalunov u 13. minutu. Nešto jači otpor gosti su pružili u drugoj trećini, imali su preko Maksa Vorna jednu stopostotnu priliku. Pokušao je dva puta i Ikonen, ali je pogodak Antona Slepiševa u 38. minutu uveo utakmicu u mirnu završnicu.

U poslednjoj fazi meča CSKA je postigao još dva gola preko Sergeja Andronova i Mihaila Pašnina, a propustili su priliku da možda i ubedljivije savladaju tim iz Helsinkija.