Kakva osveta: Armija pregazila šampiona

KHL 15. nov 201819:36 > 19:44
KHL
SK

U reprizi prošlosezonskog finala moskovski CSKA savladao je u Kazanju aktuelnog šampiona Bars ubedljivih 5:0.

Domaćin je bio osetno oslabljen neigranjem Markova i Zaripova, ali to apsolutno ne umanjuje sjajnu partiju Armejaca, najbolju ove sezone. U prvoj trećini viđen je samo jedan gol i to preko Grigorenka u osmom minutu. Na početku druge deonice, u 25. minutu Slepišev realizuje situaciju sa igračem više za 2:0. Domaćin je manje od dva minuta kasnije imao veliku priliku da prepolovi zaostatak ali je Ilja Sorokin sjajno odbranio penal Burmistrova. Usledila je kazna u 33. minutu pošto je Grigorenko drugim golom povisio na 3:0, a tri minuta kasnije i Telegin se upisao u strelce i to u situaciji sa igračem manje. Mreže su mirovale sve do finiša meča, a konačnih 0:5 postavio je Okulov 71 sekund pre kraja meča. CSKA je lider zapasne konferencije sa 46 bodova, tri više od SKA, dok je Bars treći na Istoku sa 39 bodova, tri manje od Avangarda i čak 12 od lidera Avtomobilist.

U preostala dva meča Dinamo Riga je u gostima savladao Torpedo Nižnji Novgorod posle produžetka 3:2, a istim rezultatom, takođe u gostima samo u predviđenih 60 minuta Slovan je savladao Neftehimik.