KHL 30. nov. 201819:59 > 20:01
KHL
SK

Dva duela su u petak bila na rasporedu u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi, a pobede su zabeležili hohejaši AK Barsa i Vitjaza iz Podolska.

AK Bars je na svom ledu bio bolji od Lokomitive iz Jaroslava i slavio sa ubedljivih 5:3.

Petorica različitih igrača pogađala su mrežu tima iz Jaroslava.

Manukov je otvorio goleadu AK Barsa u šestom minutu prve trećine, nastavio je Mikejev u drugoj, a zaključili su Tkačjov, Azavedo i Klinkamer u trećoj deonici.

Lokomotiva je krajem druge deonice preko Kajumova uspela da smanji na 2:1, ali i da krajem treće doenice pripreti sa dva gola Iljenka i Loktionova za 4:3.

Presudio je gol Klinkamera na 14 sekundi pre kraja meča čime je domaćin potvrdio pobedu. Golman Garipov zabeležio je 41 odbranu i nije uspeo da zaustavi samo tri šuta upućena ka njegovom golu.

Vitjaz i Slovan iz Bratislave svoj meč su rešili nakon produžetka, a slavio je Vitjaz sa 3:2.

Slovan je nakon dve trećine vodio sa 2:0 golovima Karvenija, ali je Vitjaz za deset minuta treće deonice preko Makajeva i Sjomina uspeo da dođe do izjednačenja.

Četiri minuta i jedan sekund produžetka domaćima je bilo potrebno za pobedu. U situaciji sa igračem više gol za pobedu postigao je Sjomin.