KHL: CSKA pokorio Soči, minimalac Avangarda

KHL 3. dec. 201821:11
Oleg Nikishin/Getty Images

U ponedeljak je odigrano osam mečeva u KHL šampionatu, a seriju pobeda je nastavio moskovski CSKA.

Armejci su slavili u gostima protiv Sočija sa 3:1, što je 16. pobeda zaredom za ekipu iz Moskve. Dvostruki strelac za CSKA je bio Sergej Tolčinski, koji je oba gola postigao u roku od samo 19 sekundi u petom minutu prve trećine. Telegin je na tri minuta pre kraja meča povisio na 3:0, dok je počasan pogodak za Soči postigao Starkov, u istom minutu.

CSKA vodi na tabeli Zapadne konferencije KHL sa 31 pobedom i četiri poraza.

Dva meča su završena posle penala. Lokomotiva je u Jaroslavlju nadigrala Red Star Kunlun sa 2:1 posle penala, u kojima su precizni bili Kovalenko, Loktionov i Apalkov.

U drugoj penal seriji dana Spartak je u Moskvi bio bolji od Dinama iz Rige sa 3:2. Pobedu Moskovljanima doneli su na kraju Zubov i Hanzl golovima u prvoj i trećoj penal seriji, dok je za Dinamo pogodio Maione u četvrtoj seriji.

Avangard iz Omska bio bolji od Salavat Julajeva iz Ufe sa 1:0. Jedini pogodak je viđen na 14:38 u drugoj trećini, kada je strelac bio Mihail Fisenko.