SKA slavio u Moskvi, trener Dinama dobio pak u glavu

KHL 10. dec 201820:39 > 20:42
Bruce Bennett/Getty Images

Dual dana u Kontinentalnoj hokejaškoj ligi odigrali su Dinamo iz Moskve i SKA. Gosti iz Sankt Peterburga opravdali su ulogu favorita i treći put ove sezone slavili su u u dleu protiv velikog rivala.

Posao im je u dobroj meri bio olakšan jer je Diamo u ovom meču igrao bez nekoliko standardnih i vaznih igrača poput Aleksejeva, Indrašisa, Hejitanena i Afinogenova.

Posle početne inicijative domaćih SKA je od petog minuta preuzeo kontrolu nad igrom, a nakon prve situacije sa igračme više došao i do prvog gola.

Mrežu inače sjajnoig Ivana Bočarova pogodio je bivši hokejaš AK Barsa Vasili Tokranov. Do kraja porvog poerioda gosti su imali još jednu prednost u situaciji sa igračme više i nekoliko propuštenih prilika, ali su na pauzu otišli samo sa golom prednosti.

U 10. minutu viđen je jedan bizaran incident kada je mladii Andrej Pribilski pakom pogodio u glavu svog trenera Vladimira Krikunova kome je brzo ukazana pomoć, pa je sa velikim flasterom na čelu vodio svoj tim do kraja meča.

Početkom druge deonice gol za goste postigao je Nikolaj Porohorkin ali je oin poništen nakon što je video sudija utrvdio da je namerno šutnuo pak nogom što nije u skladu sa propisima

Treba reći da su dfomaći igrali nešto bolje u tih 20 minuta imali su i par šansi koji su kreirali Šipačjov i Kagalicki, ali je bilo evidentno da linije tima nisu bile uigrane usled činjenice da je timu nedotsjalao nekoliko važnih igrača.

S druge strane ni SKA nije blistao, ali bi utisak o njihovoj igri bio drugačiji da je još koji put pak završio iza leđa sjajnog Bočarova koji je na ovoj utakmici upisao čak 42 odbrane.

Dinamo je u finišu imao situaciju pet na tri i pokušao je i veštačkim pauer plejom nakon što je Bočarov napustio mrežu ali je baš u tim trtenutcima legendardni Pavel Dacjuk sa centra pogodio praznu mrežu za konačnih 2:0