KHL: Avtomobilist siguran na vrhu, Vitjaz u seriji

KHL 23. dec. 201820:16 > 20:20
KHL
SK

Hokejaši Avtomobilista savladali su na svom ledu Traktor iz Čeljabinska sa 3:2 i time se učvrstili na prvoj poziciji istočne konferencije.

Za tim iz Jekaterinburga to je treća pobeda u nizu i sad ima 69 bodova, 12 više od drugoplasiranog Avangarda iz Omska.

Dejvs je doveo domaće u vođstvo u petom minutu, da bi Sekston u 26. i Trijamkin u 29. rešili pitanje pobednika. Gosti su do kraja uspeli samo da ublaže poraz, a strelac oba pogotka bio je Tomas u 43. i 45. minutu.

Vitjaz je posle preokreta savladao Red Star Kunlun na strani i time ostvario šesti uzastopni trijumf.

Kineski tim je poveo u 15. minutu, golom Late, ali je Vitjaz preko Voronkova u 37, Jevsejenkova u 58. i Viglazova u 60. slavio.

Ekipa iz Podolska sad je sedma na Zapadu sa 43 boda, dok je Kunlun deveti na Istoku sa 37.

Duel Slovana iz Bratislave i Metalurg Magnitogorska dobili su gosti 4:1. Rasmusen, Ljubimov, Timkin i Platonov pogađali su za Magnitku, dok je jedini gol za Slovake dao Mešaroš.

Slovan je poslednji na Zapadu sa 23 poena, a Metalurg zauzima četvrto mesto na Istoku sa 60.