Šampion u negativnoj seriji, šestica Armejaca

KHL 11. jan 201922:04 > 22:19
KHL
SK

Aktuelni šampion KHL karavana Bars iz Kazanja zabeležio je treći vezani poraz. U Kazanju je pobedu ostvario moskovski Dinamo 3:2. Sa druge strane, vicešampion CSKA bio je ubedljiv protiv Traktora 6:0.

Da se domaćin u Kazanju neće dobro provesti najavljeno je posle svega osam minuta, kada je Dinamo vodio 2:0 golovima Brjukvina i Šipačova. Na 3:0 je povisio u drugoj trećini drugim golom Brjukvin i tada je bilo jasno da će šampion teško preokrenuti. Na početku treće deonice Lukojanov je smanjio na 3:1 i pružio neku nadu. Jedino što su uspeli je da preko Galijeva dođu do drugog gola tri minuta pre kraja za konačnih 2:3. Bars ostaje treći na Istoku sa 70 bodova, dok je Dinamo peti na Zapadu sa 56 bodova.

CSKA je demonstrirao silu u Moskvi protiv Traktora. U svakoj trećini po dva gola su postigli. Okulov i Skot po dva, a još su se upisali u strelce Kaprizov i Svetlakov. Armejci su prvi na Zapadu sa 80 bodova i obezbeđenim plej-ofom, dok je Traktor osmi na Istoku sa 45 bodova.