Šampion prekinuo crni niz u Finskoj

KHL 23. jan 201921:01 > 21:10
KHL
SK

U derbiju dana aktuelni šampion Bars gostovao je Jokeritu i slavio 3:2. Pobede su još zabeležili Torpedo, Neftehimik i Spartak iz Moskve.

Jensen je doveo Jokerit u vođstvo u 14. minutu, ali su gosti preko Galijeva i Landera u samo 13 sekundi u poslednjem minutu prve trećine preokrenuli i otišli na prvi odmor sa prednošću 2:1. Potapov je u 34. minutu povisio na 3:1 i najavio pobedu i prekind niza od tri poraza. Ipak, na samom početku poslednje deonice Jormakla je iskoristio igrača više i smanjio na 3:2, a nešto kasnije imao je domaćin i dva igrača više, međutim nije uspeo da postigne gol i stigne do izjednačenja. Posle ove pobede Bars je zadržao treće mesto na Istoku uz ranije obezbeđen plej-of. Jokerit je četvrti na Zapadu.

Ostali rezultati: Vitjaz – Torpedo 0:6, Soči – Neftehimik 0:1, Spartak – Severstal 4:3.