KHL: Jokerit minimalcem slavio u Čeljabinsku

Jamie Squire, Getty Images Sport

Hokejaši Jokerita slavili su u Čeljabinsku i ostali u trci za plasman na treće mesto Zapadne konferencije.

Gosti iz Helsinkija bili su bolji rival svih 60 minuta, ali je pravo čudo na golu pravio Demčenko, koji je do samo finiša držao Traktor u igri za osvajanje nekog boda.

Istina, Traktoru je utakmica bila važnija, nakon što je Sibir savladao Kunlun Red Star 3:2 i približio se na samo dva boda zaostatka, pa su domaći hokejaši želeli da eventualnim trijumfom sebe približe osvajanju osme pozicije i plasmanu u plej-of.

Očigledno da na ovoj utakmici to nije bilo realno, jer su se namerili na ozbiljnijeg i kvalitetnijeg rivala, koji se poslednjih mesec dana i kompletirao i sva je prilika da će u plej-ofu Zapadne konferencije predstavljati najozbiljniju pretnju ekipama SKA i CSKA, koje imaju primat na Zapadu.

Traktor je samo u uvodnih 10 minuta imao inicijativu i kontinuirane napade, koje nije uspeo da iskoristi njihov najbolji igrač Vitali Kravcov.

Od sredine prvog perioda Jokerit je bio mnogo bolji, a o tome svedoči i broj udaraca u okvir gola, u korist gostiju (48:18).

Centralna figura meča bio je Jese Joensu. Visoki Finac imao je veliku šansu u poslednjoj sekundi druge trećine, kada je fenomenalno reagovao golman Demčenko, ali je bukvalno iz identične situacije pogodio mrežu rivala u 57. minutu.

Pokušao je Traktor do kraja i sa veštačkim pauer-plejom, kada su golmana Demčenka izvukli iz igre, ali je zabeležen samo pokušaj Rajana Stoe u poslednjim sekundama meča.